VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 26 Ekim 2018 09:50:25

0 Yorum

“Doğalgaz ve elektrik fiyatlarını indirecek misiniz?”

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu yapılan zamları TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, son dönemde ardı ardına hükümet tarafından yapılan zamları TBMM Genel Kurulu’nda gündeme getirdi.

Konuşmasında bedelli askerliğe, vergi yapılandırmasına, doğal gaza ve elektriğe yapılan zam oranlarına değinen Gaytancıoğlu, bedelli askerlik için toplanan paranın nereye ayrıldığının merak konusu olduğunu belirtti.

Gaytancıoğlu konuşmasında, hükümetin 9 defa vergi yapılandırması yaptığını, bedelli askerlik çıkarttığını, hükümetin kasasına para toplamak adına tüm bunlar yetmezmiş gibi doğal gaza, elektriğe yüzde 50'lere yakın zam yaptığını ifade etti.

CHP’li Gaytancıoğlu TBMM Genel Kurulu’nda hükümete şu soruları yöneltti:

“99 liralık elektrik bedeli olmasına rağmen vatandaşa 172 liralık fatura ödetiyorsunuz, akaryakıta bu kadar çok zam yapıyorsunuz, bu paralar nereye gidiyor?

İki gün önce ekonominin iyiye gittiğini açıkladınız. Peki, doğal gaz ve elektrik fiyatlarını indirmeyi düşünüyor musunuz? Madem ekonomi iyiye gidiyor, emeklilerin, asgari ücretlilerin maaşında artışlar düşünüyor musunuz?” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER