VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 12 Temmuz 2019 10:03:15

0 Yorum

Dolu yağışı korkuttu

Enez’in Sultaniçe ve Gülçavuş köylerinde oluşan dolu yağışı, civarda yaşayan canlıların ufak boyutlu yaralanmalarına ve maddi hasar oluşmasına neden oldu. Ceviz büyüklüğündeki boyutlara ulaşan dolu yağışlarında, tekneler battı, arabaların camları kırıldı, tarladaki mahsuller zarar gördü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünü I. Bölge Müdürlüğünün, Marmara genelinde yaşanacak olan sağanak yağış, dolu ve fırtına gibi hava değişikliklerine karşı uyarılarda bulunmuştu. Değişen hava koşullarının arttığı son günlerde, Saros Körfezinde yaşanan dolu afeti bölgede hasara yol açtı.  Enez’e bağlı Sultaniçe ve Gülçavuş köylerinde etkili olan dolu yağışı, adeta hayatı felç etti. Ceviz büyüklüğüne ulaşan dolu taneleri araçlara ve kıyılardaki teknelere ağır hasar verirken, tarladaki mahsuller de büyük oranda zarar gördü. Dolu yağışı esnasında civarda bulunan kişiler, akıllı telefonlarıyla yaşanılan durumu saniye saniye kaydetti. Dolu yağışının ardından can kaybı yaşanamazken, bazı vatandaşlarda kısmi yaralanmalar olduğu belirtildi.

“ARAŞTIRMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Dolu yağışından Enez’in olumsuz etkilendiğini belirten Enez Belediye Başkanı Özkan Günenç, hasar tespiti ve ; “Dolu yağışı kentteki ve civar köylerimizdeki yaşamı olumsuz etkiledi. Her hangi bir can kaybı yok ancak dolu nedeniyle hasar alan yerler var. Kıyılarımızda tekneler, araçlar vs. pek çok hasar almış. Hasar gören yerler ile ilgili araştırmalarımız devam ediyor. Şu anda her hangi bir olumsuz durum söz konusu değil” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER