VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Ekim 2019 09:53:36

0 Yorum

Düşülke perdelerini açtı

Düşülke atölyesi 2019-2020 sezonunda perdelerini sanatseverlere açtı. Atölyenin açılış gününde yoğun katılım gerçekleşirken Genel Sanat Yönetmeni Batuhan Öztürk, yapacakları faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Düşülke Atölyesi sanatseverlere 2019-2020 sezonunda kapılarını açtı. Tiyatro kafe konseptiyle, Cafe de Pause adlı işletmede tiyatro oyunları, drama, tiyatro eğitimi, masal atölyeleri ve çocuk tiyatrosuyla sanatseverlerin hizmetinde olacak olan Düşülke atölyesinin açılış gününde yoğun ilgi ile karşılandı. Sanatseverlere yapacakları faaliyetler hakkında bilgiler veren Düşülke Atölyesi Genel Sanat Yönetmeni Batuhan Öztürk, açılış gününde yoğun ilgi gösteren katılımcılarla birlikte doğaçlama bir oyun sergiledi. 4 Ekim Cuma günü 2019-2020 sezonuna merhaba diyen Düşülke Trakya Üniversitesi öğrencilerinden kurulu oyuncu kadrosu Edirne’deki sanat camiasına hizmet verecek.

ÖZTÜRK: “SAHNELERİN ARTMASINI DİLİYORUZ”

Öztürk, sezon açılış konuşmasında sanat camiasında yapılan işlerin artmasını ve bu durumun Edirne’ye artı sağlayacağını belirtti. Öztürk; “Perdelerimizi nihayetinde açabildik. Düşülke Atölyesi olarak tüm arkadaşlarım ile birlikte yoğun bir çaba sarf ettik. emeklerimizin karşılığında Edirne’deki sanatseverler sessiz kalmayarak, sezon açılışımıza geldiler. Çok mutluyuz. İlgi yoğun ve güzeldi. Sadece sanatseverler değil, amatör olarak bu tiyatrolarda yer alan, şiir yazan, müzisyenlik yapan pek çok farklı sanata gönül vermiş insanların da açılımıza katılması düşülke atölyesi olarak hepimizi duygulandırdı. Çalışmalarımız devam etmesi için maddi ve manevi desteğe gerçekten çok ihtiyacımız var. Bu nedenle kombinelerimizi almak isteyen veya oyunlara gelen arkadaşlarımız ve sanatseverlerden tavsiyelerini, çalışmalarını dinlemek çok çok önemli bizim için. Oyunlarımıza ve çalışmalarımıza tüm Edirnelilerin hem desteğini hem kendilerini bekliyoruz. Bugün açılışımıza gelen tüm misafirlerimize teşekkür ederiz” dedi.

 Öztürk’ün konuşmasının ardından korku hikâyeleri hakkında yazdığı kitaplardan çalışmalara kadar tanınan Mehmet Berk Yaltırık, katılımcılara korku hikâyeleri anlattı. Katılımcılar düzenlenen sezon açılışı sonrası Düşülke Atölyesi kadrosunu ayakta alkışladı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER