VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Eylül 2020 17:10:34

0 Yorum

EBA TV ders programları açıklandı

                  2020-2021 eğitim öğretim yılı, 21 Eylül'de uzaktan eğitimle başlayacak. Millî Eğitim Bakanlığı ve TRT ortaklığıyla yoluna devam edecek olan uzaktan eğitimde yeni yayın dönemine ilişkin açıklamalar Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi sitesinde yayınlandı.  Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Uzaktan eğitimde Türkiye'nin bütün ülkelerden daha iyi bir duruma nasıl gelebileceği sorusunu hep gündemde tuttuk ve bunu da çok büyük ölçüde başardık" dedi.

                 Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, her çocuğun okuldaki derslerini TRT EBA' dan izleme imkânına sahip olduğunu, her öğrencinin ihtiyacını karşılayacak içeriğin TRT EBA' da yer aldığını belirterek öğrencilere ve öğretmenlere ayrıca EBA internet desteği de verildiğini dile getirdi.

                 EBA internette de video, animasyon, film, ders anlatımları, grafiklerden oluşan yüz binlerce içeriğin yer aldığını vurgulayan Selçuk, "Bu mesele sadece eğitim ve öğretim meselesi değil. Aslında küresel ölçekli, evrensel ölçekli bir salgının dünyada toplumlara ve bireylere nasıl bir etkide bulunduğu meselesini de gündemimize getirdi" açıklamasında bulundu.

 

"İstediğiniz zaman, istediğiniz dersi tekrar izleyebilirsiniz"

                Millî Eğitim Bakanı Selçuk, kanallarının sadece öğrencilere değil, öğretmen ve velilere de içerikler sunduğunu aktararak ayrıca okul öncesi, özel eğitim gibi kademelerle ilgili de yeni, daha da zenginleştirilmiş yapımların da geleceğini aktardı. Bu yeni içeriklerin hepsinin kendilerine gelen taleplerle ilgili olduğunu, "Şu da olsa..." denilen her şeyi imkânlar dahilinde gündeme getirdiklerini ifade eden Selçuk, İstanbul ve Ankara'daki ekiplerin bu işi son derece nitelikli bir hâlde hayata geçirdiklerini söyledi.

 

"10 stüdyoda 60 ders çekiyoruz"

               TRT Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Eren de törende yaptığı konuşmada TRT EBA ile ilgili bilgi paylaştı.Verilen bilgiye göre 10 stüdyoda günde 60 ders çekimi, 6 stüdyoda da etkinlik ve aktiviteler aynı anda devam ediyor. Eren; “Çekimden kurguya, planlamadan yayına kadar 200'den fazla çalışma arkadaşım da TRT EBA TV kanallarında görev yapmakta” dedi. TRT EBA kanallarında görev yapan tüm çalışanlara teşekkürlerini sunan ve bu projede kendilerine güvenen Millî Eğitim Bakanlığına da şükranlarını arz eden Eren, öğrencilere de yeni eğitim öğretim yılında başarılar diledi.

               Ayrıca EBA TV’de ilkokul,ortaokul ve lise öğrencileri için yayınlanacak ders programının listesi de bildirildi. Ders programlarına; http://meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_09/18120754_TRTEBA_YLKOKUL.pdf

http://meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_09/18120859_TRTEBA_ORTAOKUL.pdf

http://meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2020_09/18121035_TRTEBA_LYSE.pdf  sitelerinden ulaşılabilecek. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER