VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 16 Temmuz 2020 15:35:20

0 Yorum

Edirne Demokrasi nöbetinde

Edirne Valiliği tarafından Atatürk Anıtı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma töreni düzenlenirken tören alanında sağlık tedbirleri sıkı bir şekilde alındı. Kovid-19 tedbirleri kapsamında protokol üyeleri bir saat aralar ile demokrasi nöbeti tuttu.

Atatürk Anıtı'nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri programı kapsamında dün gerçekleştirilen demokrasi nöbetine Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Garnizon Komutanı Tuğgenaral Dündar Şahin Güngör, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Volkan Türk Vural, Edirne Baro Başkanı Alper Pınar, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı Alpaslan Doğan, AK Parti İl Başkanı Belgin İba, MHP İl Başkanı Zakir Tercan, BBP İl Başkanı Arif Köroğlu, kamu kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruşu ve dernek temsilcileri katıldı. Yaşlı, genç, çocuk her yaştan vatandaş da törende hazır bulundu.

Atatürk Anıtı’nda gerçekleşen törende pandemi sürecinden dolayı sağlık tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kurallarına dikkat edildi. Girişte ateşölçer ile ateş ölçümü yapılırken, kolluk kuvvetleri de alanda hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anma töreni Kur’an-ı Kerim Tilaveti’nin okunmasıyla devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Millete Sesleniş konuşması gerçekleştirdiği program 15 Temmuz konulu videoların sinevizyon aracılığıyla halka sunuldu. Programın devamında ise diyanet ilahi grubu tarafından ilahi okunurken Camilerden sela ve Şehitler için dualar okundu.          Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER