VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Nisan 2019 09:51:21

0 Yorum

“Edirne hizmete değil, siyasete oy verdi”

31 Mart Yerel Seçim sonuçlarını AK Parti İl Binasında takip eden Ak Parti Edirne milletvekili Fatma Aksal, İl Başkanı İlyas Akmeşe ve belediye başkan adaşı Avukat Koray Uymaz gazetemize değerlendirdi.

“Edirne hizmete değil, siyasete oy verdi”

Aksal ; “Edirneli olarak benim içim sızlıyor…”

Ak Parti Milletvekili Fatma Aksal  “Çok ciddi bir mücadele verdik. Hepimiz çok çalıştık. Dedik ki ‘gelin ideolojiyi bir kenara bırakalım’ benim söylediğim her zaman oydu. Hizmetten yana tercihimizi yapalım. Bütün samimiyetimle söylüyorum. Bir Edirneli olarak benim içim sızlıyor. Edirne hak ettiği yerde değil. Üzerine bir ölü toprağı serpilmiş gibi. Edirne hâlâ alt yapısını tamamlamış bir şehir değil. Son 5 yılda yapılan hizmetlere bir bakın. Edirne’ye ne yapıldı. Hala biz Edirne’de çöpü, çamuru, çukuru konuşuyorsak bu çok üzücü bir durumdur. İl başkanım ve ben tabii ki partimizin burada 1. gelmesini bekliyoruz ama önceliğimiz Edirne’ye daha iyi bir hizmetin gelmesi. İnsanların aklıyla dalga geçen bir belediye var burada. 22 Şubatta kalkıyorsunuz alt yapı yapmaya çalışıyorsunuz. Ve yapılan açıklamada ‘buradaki mesele Recep Gürkan meselesi değil, milletin özgür yaşam tarzınıza müdahale’ diyor. Bunu söyleyen kişi darbenin şerefine  kadeh kaldıran bir kişi. Yaşam tarzına darbeden daha büyük bir müdahale olabilir mi? ben Edirnelilere sesleniyor ellerini vicdanlarına koysunlar. Hala Atatürkçülük ve Cumhuriyetçilikten bahsediyorlar. Darbecilik midir Atatürkçülük, Darbecilik midir Cumhuriyetçilik. Edirneliler nasıl yönetilmek istiyorsa en doğal hakkı ama bir Edirneli olarak Edirne’nin şu anki haline çok üzülüyorum. Yoksa 1 Nisan günü AK Parti yine iktidar partisi. Yine bu ülke için ve Edirne için yapacağımız çok şey var. Yapılacak çok iş var ama kaybeden Edirne olacak. Verdiğimiz mücadele Edirne için. Edirne kaybetmesin dedik. İnşallah kazanan Edirne olur” dedi.

“RECEP GÜRKAN UNUTMASIN Kİ HALKIN OYUYLA SEÇİLDİ”

Akmeşe ise açıklamasında ““Meydandaydık, sokaklardaydık. Edirnelilerden hep hizmete oy verin dedik. Kime sorsak, kime gitsek Belediye’den şikâyeti vardı. İnsanlar ettiği gibi yönetiliyor. Demek ki Edirneliler bunu hak ediyor. Benim şahsi düşüncem Edirneliler bunu hak etmiyor ama sandıkta da yine CHP çıkıyorsa buna da saygı duyuyoruz” Recep Gürkan unutmasın ki halkın oyuyla seçildi. Demokrasinin en güzel yanı bu ama Gürkan unutmasın ki eğer darbeye kadeh kaldırıyorsa demokrasiye de Edirnelilere de saygısızlık yapıyordur. Halk demokratik yollardan Edirne’ye belediye başkanı yaptı”

“EDİRNE HİZMETE DEĞİL, SİYASETE OY VERDİ”

Cumhur İttifakı adayı Avukat Koray Uymaz ise ; “Ne söz verdiysek, ne yapmak istediysek hepsini yapmaya çalıştık. Birçok kişiye ulaştık. Binlerce insanın elini sıktık. Mücadelemizin sonuna kadar sürdürdük. Sonuna kadar sandıkları bekleyeceğiz. Eksikler varsa tutanaklar tutulduysa ona göre değerlendirmesini yapacağız. Edirne hizmete değil, siyasete oy verdi. 5 yıl içerisinde ne gibi işler yapılacak göreceğiz. Biz de takipçisi olacağız her şeyin. Edirne’de yaşayan herkes için inşallah hayırlı olur. Oy farkı da öyle çok bir oy farkı değil, biz de düşünüyoruz; daha çok çalışsak kapatabilir miydik bu farkı diye. Önümüzdeki dönemde de değerlendirmeleri yapacağız”

“Kamuoyunu takdirine bırakıyorum. Onlara her hangi bir şey söylemedim, söylemeyeceğim de. Savcılığa şikâyet edildi zaten gerekli değerlendirmeyi savcılık yapacaktır. Memlekette demokrasiyle gelmiş birisin darbeyi övmesi darbeye kadeh kaldırması çok çirkin. Mağduriyet yaratacak bir durum yok, görüntüleri inkâr etmiyor zaten inkâr ettiği bir şey yok” şeklinde konuştu.

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER