VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 06 Şubat 2019 11:03:09

0 Yorum

Edirne nefes alacak

Edirne Valisi Ekrem Canalp: "Mevcut mesire alanlarının daha aktif kullanılabilir hale getirilerek, uygun olan yerlere de yeni mesire alanları oluşturulacak"

Vali Canalp,  Çevre Koruma Vakfı Müdürü Ali Eraslan ile birlikte Musabeyli koruluğu, Küküler, Vaysal Göleti ve Doğanköy-Çallıdere arasındaki mesire alanlarda incelemelerde bulundu.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, il genelinde bulunan mevcut mesire alanlarının daha aktif kullanılabilir hale getirileceğini belirterek, uygun olan yerlere de yeni mesire alanlarının oluşturularak halkın hizmetine sunulacağını söyledi.

Kent genelinde mesire alanlarının daha aktif kullanılabilir hale getirileceğini ifade eden Vali Canalp, yeni mesire alanlarının da yapılacağı müjdesini verdi.

Edirneliler'in ailesi ve çocuklarıyla rahat bir şekilde vakit geçirebileceği piknik alanlarının sayısını arttırmak istediklerini ifade eden Vali Canalp, konuşmasına şöyle devam etti:

"Mevcut mesire alanlarının daha aktif kullanılabilir hale getirilerek, uygun olan yerlere de yeni mesire alanları oluşturulacak. Bu nedenle Küküler ve Vaysal Göleti, Doğanköy- Çallıdere mesire alanı ile şehir merkezine yakın olan Musabeyli koruluğunda bazı düzenlemeler yapacağız. Bu mesire alanlarının yollarını düzenleyip tuvalet, otopark, çocuk oyun grupları, piknik alanları ve su gibi vatandaşların tüm ihtiyaçlarını giderebileceği sosyal alanlar yapacağız.

Mesire alanlarını vatandaşlarımızın doğa ile iç içe keyifli vakit geçirebileceği yerler haline getireceğiz. Bu bölgelerimizin sürekli bakımlarını yapacağız ve çöplerini düzenli olarak toplayacağız. Kaymakamlarımız da yapacakları taramalar ile ilçe merkezinde veya yakın yerlerde bulunan uygun alanlarda benzer çalışmaları yapacaklar."

Vali Canalp, bahar ve yaz aylarında düzenlemesi yapılacak olan mesire alanlarına vatandaşların da sahip çıkması gerektiğini de sözlerine ekledi. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER