VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Ekim 2019 10:02:32

2 Yorum

Edirne’nin ilk vegan ve vejetaryen kafesi

Edirne’nin ilk vegan ve vejetaryen kafesi Merry Moon Kitchen hizmete açıldı. Kafe’nin menüsünde tatlısından tuzlusuna kadar Türk mutfağının geleneksel ürünleri hem veganlara hem de vejetaryenlere sunuluyor.

Türkiye genelinde sayıları gün geçtikçe artan Vegan ve Vejetaryen Kafelere Edirne’de de bir yenisi eklendi. Merry Moon Kitchen adını taşıyan kafenin işletme sahibi Şenay Durmaz, kafenin ve menülerinin özelliklerini gazetemiz muhabiri Bekir Tüccar’a anlattı. Şükrüpaşa mahallesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet parkı yanında bulunan Merry Moon Kitchen kafe işletmecisi Durmaz Edirne’de menüsüyle ve hizmet anlayışıyla veganlara veya vejetaryenlere tam anlamıyla hizmet eden bir kafenin olmadığını, bu nedenle bu tür bir kafe açtıklarını belirtti. Türk mutfağının geleneksel tatlarının veganlara ve vejetaryenlere çok uygun yiyecekler ve içecekler içerdiğini belirten Durmaz; “Edirne’de veganlara ve vejetaryenlere yönelik menüsüyle ve hizmetiyle tam anlamında bir kafe eksikliği vardı. Bu durumu şahsen bir vejetaryen olarak ben de yaşıyordum. Dikkat ederseniz Türkiye genelinde veganlara ve vejetaryenlere yönelik yerli ve yabancı menşeli pek çok kafe ve restoran var. İşletmesini yaptığım kafenin konseptini tamamen veganlara ve vejetaryenlere özel menü ve tatlarla değiştirme kararı aldım. 200 kişiye yakın kapasitemizle misafirlerimizi lezzetlerimizi tatmaya davet ediyoruz” dedi.

“VEGANLARA VE VEJETARYENLERE UYGUN GELENEKSEL TATLAR VAR”

Durmaz, Türk mutfağının geleneksel tatlarından veganlara ve vejetaryenlere göre pek çok lezzet olduğuna değindi. Durmaz; “Türk mutfağının hem bilinen hem de bilinmeyen pek çok lezzetinde veganlara ve vejetaryenlere uygun yiyecekler ve içecekler var. Çeşitli araştırmalardan sonra menümüzde farklı olarak neler ekleyebiliriz veya hangi tatlarla müşterilerimizi buluşturabiliriz diye çalışmalar yaptık. Örneğin reyhan otu şerbeti, mercimek köftesi, farklı vegan tatlıları daha pek çok lezzet var. Hem Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini yaşatarak, hem de veganların ve vejetaryenlerin rahatlıkla tercih edebileceği bir kafe olacağız. İlerleyen günlerde taleplere göre popüler lezzetlerin de vegan ve vejetaryen usullerini de sunabiliriz. Farklı lezzetlerin olduğu, farklı kitlelerin uğrak yeri olan bir kafe olmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

Boş boş 17 Mart 2021 23:37:34 Cevap Yaz
(3)
(1)
Sen önce tuvalete gelenleri kovmamayı öğeen sevgi yoksunu kadın.
Adınız Soyadınız
Kapat
ayşe durmaz 19 Mart 2021 14:09:36 Cevap Yaz
(0)
(0)
fikir güzel işletme sahibi çok soğuk ve itici
Adınız Soyadınız
Kapat
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER