VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 02 Mart 2021 10:54:36

0 Yorum

Ekmek fiyatlarında takipsizlik

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası(ETSO)’ndan çıkması gereken ekmek fiyat tarifesi henüz çıkmadı. Buna rağmen ekmeği 2 TL’den satanların olduğunu ve vatandaşlardan bu konuda çok fazla şikâyet geldiğini bildiren ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, CİMER’e kadar şikâyetlerin yapıldığını fakat fiyatların denetlenmediğini belirtti.

ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, tarifeyle ilgili Bakanlık’a görüş sorduklarını fakat buna istinaden henüz bir cevap gelmediği için yeni fiyat tarifesini yayınlayamadıklarını söyledi. Zıpkınkurt, kendilerine üye olan bazı fırıncıların da ETSO’nun bilgisi ve izni dışında kaçak olarak ekmeği 2 liradan sattıkları duyumunu aldıklarını bildirdi. Recep Zıpkınkurt, vatandaşların bu konuda çok fazla şikâyet talebinde bulunduklarını söyledi. Zıpkınkurt; “Ekmek fiyatlarında yasal olmayan fiyatlar uygulanıyor. Bakanlık’tan görüşlerimize cevap gelmediği için henüz Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın verdiği bir tarife yok” dedi.

Fiyat tarifelerinin denetlenmediğini söyleyen Zıpkınkurt; “Fiyat tarifelerini denetleyen kurumlar da yok. Yani bizden böyle bir tarife çıkmadı dolayısıyla ekmeğin bugün ETSO’ya üye iş yerlerinde 2 TL’den satılması yasal değil. Vatandaşlardan bizlere şikâyet geliyor hatta bununla ilgili CİMER’e bile şikâyet edenler olmuş. Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü’nün denetleme, tarife olmadan satış yapanlara ceza yazma yetkileri var. Edirne Belediyesi’nin de kontrol etme yetkisi var ama kimse denetlemiyor.  Yani ETSO’dan henüz bir tarife çıkmadı ve yasal olmayan satış yapanlara denetim de yok” diye konuştu. Damla GÖÇ

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER