VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 26 Kasım 2018 11:48:47

0 Yorum

“Ekonominin ‘hap’ değil ‘ameliyat’a ihtiyacı var!

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 10 Aralık'tan itibaren TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmeye başlanacak 2019 bütçesini eleştirdi.

Demirkıran yaptığı açıklamada: “TBMM’de devam eden 2019 yılı bütçe görüşmelerinde, bütçede yatırımlara öngörülen miktar 65 milyar TL,  Faize ise 117 milyar 300 milyon öngörülüyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 2019 yılı bütçesinde yatırımlara ve faize öngörülen miktarlarda büyük bir dengesizlik olduğuna vurgu yaparak, “Hazine ve Maliye Bakanı yatırımlarda tasarruf yapılacağını söylüyor. Yani yatırımlara 65 milyar, faize ise 117 milyar 300 milyon öngörülüyor. Böyle bir bütçeden ne hayır gelir” şeklinde konuştu.

Tasarruf bütçesinin böyle olmayacağının altını çizen Demirkıran, “Cumhuriyet tarihinin en derin ve yapısal krizi ile karşı karşıyayız. Ama böyle bir dönemde önlem alınması gereken tedbirlerin başında gelen bütçe doğru dürüst kullanılamıyor. Böyle bir bütçe ne tasarruf bütçesi olur ne de krizi önler” dedi.

Yap – İşlet – Devret ile ilgili yapılan yatırımlara da değinen Ali Demirkıran, “Bunun içinde yol, köprü, hastane ve enerji yatırımları yer alıyor. Ama bunların maliyetleri bilinmiyor! Bakanlar da bunlarla ilgili açıklama yapmaktan kaçınıyorlar. Halbu ki, devletin kasasından para çıkmadan yapılan projeler sağlıklı gitmiyor, devlete yük oluyor. Türkiye ekonomisi hap değil, ameliyat olması lazım. Geçici değil, uzun vadeli adımlar atılması gerekir” değerlendirmesinde bulundu. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER