VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 22 Mayıs 2020 09:38:17

0 Yorum

“Elektrik faturaları vatandaşı çarpıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu elektrik faturalarında yaşanan sıkıntılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu elektrik faturaları ile ilgili son zamanlarda vatandaştan gelen şikâyetlere değinerek şunları söyledi: “Elektrik zorunlu bir ihtiyaçtır. CHP olarak bu ihtiyacın devlet eliyle karşılanması gerektiğine inandığımız için elektrik dağıtımlarının özelleştirilmesine karşı çıkmıştık. Yaşadığımız salgın günlerinde haklılığımız bir kez daha ortaya çıktı. Dağıtım özelleştirmelerinden sonra vatandaşın lehine olan, daha önceye göre daha iyi yapılan hiçbir şey yoktur. Ne elektrik kesintileri azalmış ne de vatandaşı memnun edecek herhangi bir gelişme olmuştur.  Yüksek miktarlarda gelen elektrik faturaları vatandaşımızı mağdur etmiştir. Son yıllarda elektrik en çok zamlanan ürünlerden bir tanesi olmuştur.

Vatandaşımıza belki de hiç kullanmadığı elektrik için geçmiş tüketimlerine bakılarak faturalar çıkarılıyor. AKP Genel Başkanı faturalar geçmiş tüketimlere göre düzenlenecek dedi de “3 ay ödenmeyecek” diyemedi. Çünkü dertleri vatandaş değil. Elektrik faturaları vatandaşa geliyor. Belki hiç gitmediği evine, belki hiç açmadığı salgın nedeniyle açamadığı dükkânına fatura geliyor ve öde deniyor. Vatandaşımız bu dönemde rahat edeceğine kullanmadığı elektriğin de parasını vermeye mahkûm ediliyor.

Bizim önerimiz şudur: En az üç ay elektrik faturaları faizsiz olarak ertelenmelidir.  Pandemi nedeniyle işini kaybeden, iş yerleri açamayan mağdur olan her vatandaşımızın elektrik, doğalgaz, su gibi temel hakkı olan ihtiyaçlarının bedelleri hükümet tarafından ödenmelidir” ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER