VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 05 Ekim 2019 12:30:54

0 Yorum

En çok ödenek köylere

Edirne İl Genel Meclisi 2019 yılı Ekim ayı toplantılarının 4. oturumunda Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Alaaddin Uğur,  Yatırımların sektörlere göre dağılımı hakkında sunum gerçekleştirdi. Uğur, en çok ödeneğin köylere yönelik hizmetler için 35 Milyon 689 Bin 981,18 TL olduğunu söyledi.

Edirne İl Genel Meclisi 2019 yılı Ekim ayı toplantılarının 4. oturumu dün gerçekleştirildi. Dünkü oturuma Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Alaaddin Uğur ile Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Turan Ateş katılım gösterdi. Edirne Valisi Ekrem Canalp, İl Genel Meclis Üyeleri ve İl Özel İdaresi yetkilileriyle 45 dakikalık basın kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Vali Canalp’in ziyareti sonrasında meclis, gündemindeki tek rapor olan İdari ve Mali İşler Komisyon raporunu ele aldı.

SÜNTER; “35 MİLYON 689 BİN 981,18 TL ÖDENEK GÖNDERİLMİŞTİR”

Komisyon Başkanı Zafer Sünter, Köylere Hizmet Götürme Birliklerine aktarılan ödenekler hakkında yaptıkları araştırma ve incelemeler hakkında bilgi verdi. Sünter mecliste yaptığı konuşmada; “2019 yılında İlçe Özel İdareler ve Köylere Hizmet Götürme Birliklerine aktarılan ödenekler ve bu ödenekler ile yapılan iş ve işlemler nelerdir? Konuları hakkında komisyonumuzca yapılan araştırma ve incelemeler neticesinde; 2019 mali yılı Performans Programında ayrıntılı bir biçimde köylerimizin alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde performans yatırım programında belirtildiği gibi 36 Milyon 155 Bin TL planlanmış olup, bu güne kadar köylerimizin alt yapı ve üst yapı hizmetlerinde kullanılmak üzere toplamda 35 Milyon 689 Bin 981,18 TL ödenek gönderilmiştir” ifadelerini kullandı.

MERKEZ’E 4 MİLYON 113 BİN 850 TL

“Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 4 Milyon 113 Bin 850 TL ödenek gönderilmiştir.

KEŞAN’A 6 MİLYON 079 BİN 650 TL

Keşan Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 6 Milyon 079 Bin 650 TL ödenek gönderilmiştir.

UZUNKÖPRÜ’YE 8 MİLYON 213 BİN 150 TL

Uzunköprü Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 8 Milyon 213 Bin 150 TL ödenek gönderilmiştir.

İPSALA’YA 3 MİLYON 528 BİN 800 TL

İpsala Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 3 Milyon 528 Bin 800 TL ödenek gönderilmiştir.

ENEZ’E 4 MİLYON 101 BİN 500 TL

Enez Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 4 Milyon 101 Bin 500 TL ödenek gönderilmiştir.

MERİÇ’E 1 MİLYON 992 BİN 050 TL

Meriç Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere yapımları, toplamda 1 Milyon 992 Bin 050 TL ödenek gönderilmiştir.

HAVSA’YA 3 MİLYON 087 BİN TL

Havsa köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 3 Milyon 087 Bin TL ödenek gönderilmiştir.

SÜLOĞLU’YA 1 MİLYON 463 BİN 373,20 TL

Süloğlu Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 1 Milyon 463 Bin 373,20 TL ödenek gönderilmiştir.

LALAPAŞA’YA 3 MİLYON 110 BİN 607,98 TL

Lalapaşa Köylere Hizmet Götürme Birliğine Parke Taşı alımı, Taş Tozu Alımı, Çok amaçlı salon yapımı, mezarlık çevre düzenlemesi, meralar için gübre yardımı, muhtarlık odası yapımları, İçme Suyu İrsaliye Bakım ve Onarımları, WC Tuvalet onarımları olmak üzere toplamda 3 Milyon 110 Bin 607,98 TL ödenek gönderilmiştir.

EN ÇOK ÖDENEK UZUNKÖPRÜ’YE, EN AZ ÖDENEK SÜLOĞLU’YA

Uzunköprü Köylere Hizmet Götürme Birliği, Edirne genelinde 8 Milyon 213 Bin 150 TL ile en çok ödenek alan ilçe olurken, en az ödeneğiyse 1 Milyon 463 Bin 373,20 TL ile Süloğlu aldı.

UĞUR’DAN SUNUM

Raporun sunumu sonrası Edirne İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili Aladdin Uğur, yapılan çalışmalar hakkında detaylarıyla birlikte meclise sunum yaptı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER