VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 13 Mayıs 2019 12:20:27

0 Yorum

"Engelli vatandaşların farkındayız"

Türk, Yunan, Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) Başkanı Önder Akdağ, kamu yararına görev yapan bir sivil toplum kuruluşu olduklarını belirterek, Engelliler Haftası’nda farklı etkinlikler gerçekleştireceklerini söyledi.

Akdağ, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, engelli bireylere yönelik farkındalık çalışmaları yaptıklarını belirtti.

Geçtiğimiz ay düzenlenen 5. Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu’nun startını özel çocuklarını verdiğini hatırlatan Akdağ, "Biz engelli bireyleri sadece bir hafta değil yılın tüm günü hatırlamalıyız. Engelli vatandaşların farkındayız. Bu hayatı onlarla birlikte ortak şekilde paylaşıyoruz. Önümüzdeki yıllarda maratonun özel çocuklarla ilgili kısmını da uluslararası bir boyuta taşımayı hedefliyoruz." dedi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında, Türk Kızılayı Edirne Kan Bağış Merkeziyle işbirliği yaparak kan bağış kampanyası düzenleyeceklerini de ifade eden Akdağ, "Saraçlar Caddesi’nde gönüllü vatandaşlarımızdan kan bağışı toplayacağız. Ramazan ayı dolayısıyla kan bağışı yapan gönüllü sayısında bir düşüş var. Buna da bir destek olmak istiyoruz. Çadırımız akşam saat 23.00’a kadar açık olacak." diye konuştu. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER