VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 06 Nisan 2021 10:30:48

0 Yorum

 “Erken teşhis hayat kurtarır”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, 1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vatandaşların özellikle salgın döneminde hastaneye gitmekten çekindiğine değinen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, tedavilerin aksatılmaması gerektiğine ve erken tanının büyük önem taşıdığına dikkat çekti.

1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası kapsamında bir takım ziyaretler gerçekleştiren AK Parti Heyeti, Edirne İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi) Birimi yetkililerinden bilgi aldı. AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu KEFEK Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, İl Kadın Kolları Başkanı Nergiz İnce ve yönetim kurulu üyeleri Kanserle Savaş Haftası nedeniyle Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma Heves’i ziyaret etti. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma Heves, kanserle mücadelede Ulusal Kanser Tarama Programı kapsamında KETEM Biriminin kadınların taramaya katılma oranlarını arttırmak ve yerinde tarama yapmak amacıyla çalışmaların devam ettiğini belirterek, AK Parti Heyetine ziyaretleri için teşekkür etti.

“KETEM Biriminde ücretsiz tarama yaptırabilirsiniz”

Kanserin günümüzde önemli bir halk sağlığı sorunu olarak karşımıza çıktığını söyleyen AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Ülke genelinde 81 ilde KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama Eğitim Merkezi) kurulmuş ve bu noktalarda kanser ile mücadele edilmektedir. Vatandaşlarımız bu noktalarda gidip ücretsiz olarak kanser taramalarını yaptırabilirler. Bu gibi ciddi konularda halkımızda farkındalık oluşturma, her şeye rağmen kanser hastalığı olan insanlarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi, maddi ve manevi yükünün azaltılmasında hepimize görev düşmektedir. Kanser, korkulacak bir hastalık değildir. Önemli olan erken teşhis edebilmektir. Bu yüzden tedavilerin aksatılmaması gerekmektedir. Bu vesileyle kanserle savaş haftası kapsamında vatandaşlarımıza tarama merkezlerinden faydalanıp bir hastalık varsa erken tanı için geç kalmamalarını öneriyoruz. Unutmayalım; kanser, tedavi edilebilir, erken teşhis hayat kurtarır!” şeklinde konuştu.

Kanserle Savaş Haftası münasebetiyle yaptıkları ziyarette kanserle savaş yolunda KETEM birimi başta olmak üzere vatandaşların destekçisi olacaklarını söyleyen AK Parti İl Başkanı Belgin İba, kanserle mücadele eden tüm hastalara Allah'tan şifa, ailelerine ise kolaylıklar diledi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER