VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 05 Kasım 2019 09:33:36

0 Yorum

Esnaf kredilerinde faiz oranı düştü

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can; Esnafların kullandığı kredilerde faiz oranlarının yıllık yüzde 8’den, 6’ya indirildiğini ve alınan komisyon oranlarının yüzde 2’den 1’e düşürüldüğünü açıkladı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği tarafından yapılan çalışmalar sonucu esnaf kredi faiz oranları yıllık yüzde 8’den 6’ye düştü. Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can konuyla ilgili yaptığı açıklamada, faiz oranlarının düşmesini sevindirici bir gelişme olarak tanımlarken; Genel Başkan Abdülkadir Akgül’e de desteklerinden dolayı teşekkür etti.

“KOMİSYON ORANI DA YÜZDE 2’DEN 1’E DÜŞTÜ”

Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ayhan Can, komisyon oranlarında da düşürüldüğünü belirterek; “TESKOM Genel Başkanımız Abdülkadir Akgül’ün gayretli çalışmaları ile Hazine ve Maliye Bakanlığımız ve Halkbank Genel Müdürlüğü’yle yaptığı görüşmeler neticesinde; esnafımızın kullandığı krediler için uygulanan yıllık yüzde 8 olan faiz oranı, yüzde 6'ya düşmüştür. Ayrıca Halkbank tarafından alınan komisyon oranı yüzde 2'den, yüzde 1'e düşmüştür. Kredi vadesi 1 yıldan 5 yıla kadar olarak belirlenmiştir. 4 Kasım 2019 tarihi itibariyle Halkbank aracılığı ile kooperatiflerimiz kefaleti ile kullanılacak krediler için yapılan bu olumlu düzenleme için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Halkbank yetkililerine tüm Esnaf ve Sanatkârlarımız adına teşekkür ediyorum. Genel Başkanımız Abdülkadir Akgül’e de bizlere verdiği destekten dolayı teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER