VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Kasım 2020 16:02:34

0 Yorum

Esnaflar yeni tedbirlere hazır

Paket servisinin hijyen açısından önemli olduğunu söyleyen Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar;” Paket servis hijyen açısından çok önemli hijyen kurallarına uygun titiz bir şekilde çalışılacak” dedi. Ciğerci esnafı Erdal Akgün;” Sağlıklı bir ortamda müşterilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Mutfaktan başlayıp müşterimize kadar her türlü hijyen kurallarına hazırız” şeklinde konuştu.

“Paket servis hijyen açısından önemli”

81 İl Valiliğine gönderilen Koronavirüsü tedbirleri kapsamında Restoran, Lokanta, Pastane Kafeterya gibi yeme içme yerleri 10:00 ile 20:00 saatleri arasında sadece ‘paket servis’ veya ‘gel al hizmeti’ verecek şekilde açık olabilecek. Restoran, Lokanta veya online yemek sipariş firmalarınca saat 20:00’dan sonra sadece telefonla ya da online sipariş üzerine paket servis hizmeti verebilecek. Yeni tedbirler Cuma günü akşam saat 20:00 itibariyle başlayacak.

Edirne'yi Tanıtma Ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, paket servislerde hijyen kurallarının çok önemli olduğunu vurguladı. Dinar;  “Paket servise dönmemize karar verildi. Cuma gününden itibaren arkadaşlarımız paket servise dönecekler. Paket servis hijyen açısından çok önemli hijyen kurallarına uygun titiz bir şekilde çalışılacak. Paket serviste ‘gel al götür’ ya da ‘evlere servis’ yapılacak. Bundan sonraki hayatımız bu olacak. Ne kadar sürecek onu bilmiyoruz ama topyekünde bir mücadele gerekiyor. Bizim işimize tekrar kavuşabilmemiz için dünya’da üç tane ortak kural var. Maske, Mesafe ve hijyen o yüzden bütün toplumun, bütün bireylerin bu kurallara uyması gerekiyor” dedi.

“Paket servisini sağlıklı bir şekilde ulaştıracağız”

Ciğerci esnafı Erdal Akgün ise sürekli hazırlık halinde olduklarını belirterek, sağlıklı bir şekilde paket servisi yapmaya devam edeceklerini söyledi. Akgün;”Daha önce yaşadığımız pandemi sürecinde sadece paket servis yapılmıştı. O dönemde her türlü bilgiyi, beceriyi edinmiştir. O süreçte tüm hijyen kurallarına uyarak paket servisi hizmetimize belirli bir süre devam ettik. Cuma gününden itibaren de hazırlıklıyız. Daha öncede söylediğim gibi hazırlığımız vardı, beklediğimiz bir olaydı. Müşterilerimizin hizmetine paket servisi veya gel al hizmeti ile devam edeceğiz.  Gönül isterdi böyle şeyler olmasın ama bizler önce insan anlayışıyla hareket ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Dünyadaki en güzel şey sağlıklı olmaktır. Sağlık ve insan bizim için her şeyden öncedir. Sağlıklı bir ortamda müşterilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Mutfaktan başlayıp müşterimize kadar her türlü hijyen kurallarına hazırız. Zaten gıda sektöründe hizmet verdiğimiz için bu işler hijyen olmazsa olmuyor. Devletimizin ön gördüğü şekilde paket servisini sağlıklı bir şekilde müşterilerimize ulaştıracağız” dedi.     Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER