VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Haziran 2020 23:40:57

0 Yorum

Esnaf’tan esnaf’a ciğerli lokma

Normalleşme takvimine göre yaklaşık 80 gün sonra kapılarını müşterilere açan esnaflar şükür duası yaparken, esnaf ve vatandaşlara ciğerli lokma dağıttılar.

Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, “Hepimiz bu kurallara, bilim Kurulumuzun tavsiyelerine uyduğumuz için bu günleri gördük” dedi.

Yeni tür Koronavirüsü (Kovid-19) salgınından dolayı yaklaşık 80 gündür kapalı olan Lokantalar, Kafeler, restoranlar, normalleşme takvimi kapsamında dün tekrar açıldı. Uzun bir aradan sonra dükkanlarını tedbirli bir şekilde açan esnaflar şükür duası etti. Tarihi Selimi Arasta Çarşısı önünde toplanan esnaflar ‘dan Şekerleme esnafı Ariç Meriç’in şükür duası etti. Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Bahri Dinar, esnaflara ve vatandaşlar sade ve ciğerli lokum dağıttı. Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Kontrol Derneği Başkanı Dinar, Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine uydukları için dükkanlarını açabildiklerini söyledi. Bilim Kurulu’nun belirlediği kurallara uydukları için dükkanlarını açabildiklerini belirten Dinar, “Ülkemize daha fazla katkı sağlamak için çalışacağız. Artık yeni üreten bir Türkiye oluyoruz. Kurallara bağlı olarak iş yerimizde çalışacağız. Kötüden iyiye geçerken hem dua edilir hem de bir hayır edilir biz de bugün lokma dağıttık. Bu süreç sıkıntılıydı, biz Türk milleti olarak çalışmaya alışığız, evde oturmaya alışık değiliz. Ama bu koronavirüs belası bizleri de evlerimize mahkûm etti. Sağlık için evlerimizde kaldık. Hepimiz bu kurallara, bilim Kurulumuzun tavsiyelerine uyduğumuz için bu günleri gördük” dedi. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER