VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Şubat 2021 10:17:15

0 Yorum

ETSO ve Şekerbank’tan kredi anlaşması

Şekerbank, salgın sürecinin yarattığı etkilerin en aza indirilmesi için Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile protokol imzaladı. Banka, protokol kapsamında, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı KOBİ’lere 3 ay ödemesiz dönemli veya 3 ayda bir taksit ödemeli, 36 aya varan vadelerle finansman sağlaması bekleniyor.

Şekerbank, zorlu korona virüs salgını sürecinin ekonomiye olan etkilerini sınırlandırmak amacıyla yapılan protokol töreni, Edirne Şube Müdürü Murat Ergül ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt arasında gerçekleşti. Protokol ile Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na kayıtlı olan KOBİ’ler, 3 ay ödemesiz dönemli veya 3 ayda bir taksit ödemeli, 36 aya varan vade seçenekleriyle finansman ihtiyaçlarını karşılayabilecek. Ayrıca ilk kez POS kullanan KOBİ’lere ise ilk 3 ay POS kira muafiyeti sağlanacağı belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada; “Şekerbank ayrıca, KOBİ’leri ödeme vadeleriyle rahatlatan yeni ürünü ‘İşinize Dost Kredi’ kapsamında da, oda üyelerine ilk sene için uygun taksitlerle geri ödeme imkânı ile 500 bin TL’ye kadar finansman sunacak. 12-23 ay arası vadeli kullandırımlarda ilk 6 aya kadar, 24-36 ay vadeli kullandırımlarda ise ilk 12 aya kadar anapara tahsilâtı olmaksızın sadece faiz ödemeli uygun ödeme planı seçeneği bulunmaktadır” ifadelerine yer verildi.

 “Her dönem olduğu gibi üretenlerimizin yanındayız”

Edirne Şube Müdürü Murat Ergül protokol kapsamında yaptığı konuşmada; “Sorumlu bankacılık anlayışımızla 67 yıldır iyi ve kötü günde ülkemizdeki üretenlerin yanında yer alıyoruz. Zorlu salgın sürecinde de müşterilerimizi destekleyerek salgının olumsuz ekonomik etkilerinin en aza indirilmesi için çalışıyoruz. Bu protokol ile de ETSO üyelerine, farklı ödeme seçenekleriyle finansman ihtiyaçlarını karşılama imkânı sunuyoruz. Her dönem olduğu gibi bu dönemde de müşterilerimizi destekleyerek onların yanında yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Şekerbank ile yapılan protokolün tüm üyeler için hayırlı olmasını temenni etti. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER