VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 31 Temmuz 2019 09:55:08

0 Yorum

ETUS zammına tepkiler artıyor

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) fiyatlarının zammına karşı çıkan Hatice Sevgi Uludağ’ın başlattığı imza kampanyasında 2 Bine yakın kişi “zam değil, indirim istiyoruz. Ödenen ücrete göre hizmet arasında ciddi farklar var. Zaten öğrenciyiz, yeter artık. Bıktık zamlardan” gibi ifadeler kullandılar.

         Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) ile Edirne Belediye Başkanlığına yönelik, ulaşımda yapılan zamma karşı tepkiler artıyor. Basında ve sosyal medyada yer alan tepkiler, dijtal platformlara da yansıdı. Dünyanın her yanında 265 milyondan fazla kullanıcısıyla, dünyanın en büyük sosyal değişim platformu olan Change.org’da ETUS zammına karşı başlatılan dijital imza kampanyasında ilk günde 2 bin kişiye yakın insan “Hayır” imzası kullandı. Hatice Sevgi Uludağ adlı kişinin oluşturduğu dijital imza kampanyasının hedefinde 2 bin 500 kişiden “zamma hayır” imzası kullanması bekleniyor.

“ZAM DEĞİL, İNDİRİM BEKLİYORUZ”

         Yapılan ETUS zammına yönelik tepkiler gün geçtikçe sıcaklığını arttırırken, Change.org’da konu hakkında öğrencilerden memurlara kadar farklı kesimlerde bulunan kişilerin de eleştirileri yer alıyor. başlıca yorumlarda; “zam değil, indirim istiyoruz. Bıktık zamlardan” gibi ifadeler yer alıyor.

“HALK OTOBÜSÜ UYGULAMASINI GETİRMESİNİ İSTİYORUZ”

İmza kampanyasını başlatan Hatice Sevgi Uludağ ise halk otobüslerinin tekrar faaliyetlerine başlamasını istediklerini belirtti. Uludağ; Edirne’de yaşayan biri olarak ETUS minibüs hatlarının zam değil, indirim yapması gerektiğini düşünüyorum. ETUS’ların ana sayfalarında otobüs seferlerinin 10 dk. yazmasına rağmen duraklarda 45 dk. beklediğimiz oluyor. Hat seferleri düzeltilmeli. Pahalı ulaşım sona ermeli. Edirne için çok yüksek fiyatlarda ulaşım sağlıyoruz. Sizde bu durumdan şikâyetçiyseniz kampanyamıza destek olun. Edirne'de toplu taşıma hem kalitesiz hem de pahalı. Buna rağmen her sene gelen zamlar hem öğrencileri hem de çalışan çalışmayan bütün vatandaşları ekonomik olarak zorluyor. Yüksek ücret ödediğimiz halde yarım saatte bir gelen, küçük ve konforsuz araçlar nedeniyle araca binemeyip bir yarım saat daha beklediğimiz zamanlar oluyor. İşlerimize, okullarımıza, hastanelere gitmemiz gereken saatten çok daha geç varıyoruz. Günlük hayatımızı olumsuz yönde etkileyen bu kurumun daha fazla zam yapmasının engellenmesini ve belediyenin buna izin vermemesini istiyoruz. Ayrıca belediyenin toplu taşımada Halk otobüsü uygulamasını getirmesini istiyoruz. Seçimlerde vaat edilen durak ve araç yoğunluklarını azaltma çalışmalarının acilen yerine getirilmesini istiyoruz. Biz insanız ve Edirne'de insanca yaşamayı hak ediyoruz. Edirne halkına bu toplu ulaşımın insana ne kadar değer verildiğiyle doğrudan ilişkisi olduğunu düşünüyoruz. Zamlara ve kalitesiz ulaşıma karşıyız. Yetkililerin bu duruma acilen el atmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER