VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Ekim 2019 09:53:08

0 Yorum

ETUS’tan yeni sistem Başkan; “Lütfen 15 dakika önce çıksın vatandaşlarımız”

ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, 24 yeni güzergâhın bugünden itibaren kullanılacağını belirterek; “Vatandaşlarımızın 0534 247 10 10’u aramalarını istiyorum. Çünkü anında çözüme ulaşmamız lazım, sıkıntılar olacaktır. Şunu söylemeden geçmeyeceğim lütfen ve lütfen 15-20 dakika önce çıksın vatandaşlarımız bir sıkıntı yaşamayalım” dedi.

Edirne Belediye Meclisi’nin Eylül Ayı Olağan toplantısında alınan kararla ETUS’un mevcut güzergâhlarında değişikliğe gidileceği açıklanmıştı. Yeni düzenlemede 18 minibüs güzergâhı revize edildi, 7’si iptal edildi ve yeni hatlar konuldu. Böylelikle 18 olan minibüs hattı 24’e çıkarıldı. Ancak yeni ETUS güzergâhları faaliyete geçmeden sivil toplum örgütlerinden, derneklerinden ve topluluklarından tepki toplamış yapılan basın açıklamalarında Edirne’de ulaşımın karmaşaya neden olacağı açıklamaları gelmişti. Bugün devreye girecek olan yeni güzergâh düzenlemesi hakkında, tekrar basın mensuplarıyla bir araya gelen ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

“ENDİŞELİ OLMAMALARINI DİLİYORUM”

Giyik, yeni güzergâhların tedirgin edici bir yönü olmadığını belirterek, konu hakkında merak edilenleri açıkladı. Giyik; “Vatandaşlarımız duraklarda bulunan haritalardan kendilerini bilgilendirerek ona göre gideceği güzergâhları doğru yerlerde beklemelerini buradan duyuruyorum. Güzergâhlar ilk başta bakıldığında karışık gören vatandaşlarımız var. Güzergâhları çizen heyet Türkiye’de birinci sırada olan bir heyet teknik anlamda. Teknik üniversitelerden destek alınarak yapıldı bu güzergâhlar. Güzergâhları yaparken yaklaşık 7 Bin vatandaşımızla anket yapıldı. Endişeli olan grup ve vatandaşlarımızın bu anlamda çok endişeli olmamalarını diliyorum. Haritalarımızda herkese açık ve net. Bazı vatandaşlarımızdan ‘Saraçhanede araç kalmadı. Biz fakülteye nasıl gideceğiz ve Saraçhane’de hiç araç kalmadı’ gibi söylemler var. Bunların hiç doğruluk payı yok. Saraçhane’den araçlar geçiyor. Aktarmalarda 45 dakika dolmadığı sürece vatandaşlarımız 2. Araca bindiklerinde kartını okuttuğu takdirde herhangi bir ücret alınmayacak ve kartı sıfır çekecek. 3B aracımız heyet kararı ile iptal edildi. Onun yerine 3E aracımız geldi. Dilaver bey mahallesinde olan vatandaşlarımız 2A ve 2B’ye binerek ordu evinde indiklerinde, fakülte istikametine gitmek istiyorlarsa fakülte aracına binecekler. Tekrar ücret ödemeden otogar istikametine gitmek isteyen vatandaşlarımız otogar aracına binecekler, hiç bir ekstra ücret ödemeden. Kapalı cezaevine gelmek istiyorsalar, kapalı cezaevi aracına binecekler, yine ücret ödemeyecekler. İlk binilen araçta ücret ödeyecekler ama 45 dakika olmak şartıyla 2. Binişlerde ücret ödemeyecekler”

“SIKINTILAR OLACAKTIR”

“Bunu bazı gruplara ve endişesi olan vatandaşlara sesleniyorum. Yanlış yönlendirmeyelim. Bu Edirne için çok önemli bir değişiklik. Burada her yanlış yönlendirdiğimiz vatandaş mağdur olur. Vatandaşlarımızı lütfen yanlış bilgilerle sıkıntıya sokmayalım. Şu anda bu bilgiyi vermek zorunda hissettik. Bir iki gündür yerelde çok yanlış bilgiler dönüyor. Bunlarla yakından ve uzaktan, bizim ve belediyemizin alakası yoktur. O haberleri biz çıkarmadık. Çıkaran gruplarda bunları çıkartarak insanları yanlış yönlendirmesinler. Biz burada hizmet etmeye çalışıyoruz. ETUS olarak inşallah yarın çok iyi olmasak da iyi olacağımızı düşünüyorum. İlk günler sıkıntı olacaktır mutlaka ama bir iki gün içerisinde oturacağını düşünüyoruz. Biz yarın yönetim ve denetim olarak yollardayız. Araçlarımız yollarda ETUS whatsapp hattını yarın biz yöneticiler olarak kullanacağız. Onu da buradan hatırlatmak istiyorum. Eğer vatandaşlarımız sıkıntı yaşarsa problem yaşarsa biz ek seferlerde koyabiliriz. Vatandaşlarımızın 0534 247 10 10’u aramalarını istiyorum. Çünkü anında çözüme ulaşmamız lazım, sıkıntılar olacaktır”

“LÜTFEN 15-20 DAKİKA ÖNCE ÇIKSIN VATANDAŞLARIMIZ BİR SIKINTI YAŞAMAYALIM”

“Şunu söylemeden geçmeyeceğim lütfen ve lütfen 15-20 dakika önce çıksın vatandaşlarımız bir sıkıntı yaşamayalım. Biz sabah 7’de araçlarımızla çalışmalara başlayacağız. Onunda doğruluğu yok çünkü sosyal medyada çok yoğunuz. Hem belediye sitesi hem bizim sitemiz ortaklarımız ve çalışanlarımız bu anlamda hızlıydık sosyal medyada diye düşünüyorum. İlk etapta haritalardan 5 Bin adet dağıtıldı. Bence bilgilendirici bir harita renge göre güzergâhları çizdi. Edirne ulaşım müdürlüğümüz tarafından yapıldı. Bu güzergâhları kitapçık şeklinde de yapacağız yakında” ifadelerini kullandı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER