VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Haziran 2020 10:45:28

0 Yorum

Ev ekonomisine kadın eli

Tarlasında yetiştirdiği ürünleri pazarda satarak ev ekonomisine katkı sağlayan Hülya Korkat, “eşime katkı olsun diye Pazartesi günleri gelip tezgâh başında duruyorum” dedi.     

Edirne Karaağaç Mahallesi'nde oturan Hülya Korkat, tarlasında yetiştirdiği sebze ürünleriyle ev ekonomisine katkı da bulunuyor. Pazartesi günleri tezgâh'ın başına geçen Korkat, tarlasında yetiştirdiği ürünleri pazarda satarak eşine katkı sağladığını söyledi. 
Ürünlerini karaağaç'ta bulunan bahçesinde yetiştirdiğini belirten Korkat; “Evlendikten sonra 1-2 sene evde durdum. Çocuklarım olduktan sonra bahçe işine başladık. Ev gelirine katkı sağlamak için bahçe işleriyle uğraşıyoruz. Çocuklarım büyüdü 1 tanesi evlendi 1 tanesini de üniversiteye hazırlıyoruz. Ben de eşime katkı olsun diye pazartesi günleri gelip tezgâh başında duruyorum. Diğer günlerde bahçe de çalışıyorum. Ürünlerimizi karaağaç'ta bulunan bahçemizde yetiştiriyoruz. Kabak dışında yetiştirdiğimiz fasulye, patlıcan, biber de 1-2 hafta sonra çıkacak” dedi.  Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER