VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Nisan 2019 09:38:10

0 Yorum

Fikre alkış, hataya ceza…

 

Kırklareli’nde Longoz Ormanları, sahil şeridi bizlere hayranlıkla izlenecek  manzaralar sundu her zaman.Fotoğrafçılarında uğrak yeri olan doğa harikası kent şimdi Atatürk Evi ile daha çok gündemde…

Hepinizi bildiği gibi Atatürk  Edirne ziyaretinde Belediye Binasındaki oda da kalmış ve Atatürk odası yıllarca bizim gözbebeğimiz olmuştu. Ulu  önderKırklareli ziyaretinde treninde konaklamış.Bu yüzden şehirde bir odası olamamış.

Bence bunu avantaja çeviren ve çok da akıllıca bir fikirle Kırklareli’ne ayrı bir ziyaretçi kazandıran, gelir yaratan bir projeye imza atılmış.

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısı olan ve içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün, Ali Rıza Efendi ve Zübeyde Hanım’ın silikon heykellerinin yanı sıra Atatürk’ün kullandığı bazı obje ve eşyalar bulunan binayla şehre ayrı bir değer katmış.

Geçtiğimiz hafta sonu üstelik hava yağmurluyken gittiğim evin 620. Ziyaretçisiydim. Selanik’te bulunan gerçek Atatürk Evi’ni de gezme fırsatı bulduğum için gördüğümde birebir aynısının yapılmış olması, içine girdiğimde neredeyse aynı hisleri bana yaşatması inanılmaz bir duyguydu. Bal mumu heykeller yerine silikon heykellerle odalarda can bulan sevgili Atatürk, Zübeyde Hanım ve Ali Rıza Bey’i ve dönem eşyalarını görmeye mutlaka gitmelisiniz.

Atatürk Evi içinde kendinize anı kalacak küçük hediyeler alabileceğiniz bir odası da var sakın gezmeyi unutmayın.

Otoparkların düzenli hali, bir an soluklanıp çayınızı kahvenizi içebileceğiniz parkların var oluşu, hele bir de temizliği,Kesimoğlu’nun  seçim galibiyetini açıklıyor sanırım. Bağımsız olarak tekrar mazbatasını alarak Belediye Başkanı olan Mehmet Siyam Kesimoğlu’na kocaman bir alkış olsun bu köşeden.

Bu arada Atatürk Evini pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü, 09:30 – 17:30 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebilirsiniz.

                                        ******

Gelelim şehrimizde ki hatalı parklanmalara…Biz yazmaktan bıkmayacağız, siz hatalı park yapmaktan bıkmayana kadar. Ne zaman bu kadar bencil ve inatçı olduk anlamıyorum. Otopark sıkıntı kabul. Ama bu durum kimseye hatalı parklanma hakkını vermiyor. Bu yüzden emniyet yetkilileri ve yeri geldiğinde belediyenin zabıtaları devreye girmeli ve hatıra binayen iş yapmamalı!!! Park yapılmaz tabelasının önünden geçen bir trafik polisi artık bu görüntüye alıştığı için mi bilmem hiçbir işlem yapmıyorsa (Yapmadığını aynı araçların günlerce ayanı yere park etmesini fotoğraflayarak sanırım tespit etmiş oluyoruz, ya da devamlı ceza ödüyorlar J ) Kaldırımın üzerinde duran araca zabıtalar müdahele etmiyorsa. Bu şehirde yaşayan insanların haklarını düzenlerini kim koruyacak bilemiyorum.

Hatalı park yapanı bir de uyarmaya kalkıyorsanız işte o zaman vay halinize… Çünkü sürücü şehrin sahibi ya nasıl olurda uyarırsınız canım olur mu hiç !Hak hukuk hak getire misali insanlarımız o kadar susmuşlar,  öyle bir kabullenmişler ki anlam vermek mümkün değil.

Emniyet Müdürümüz Ali Kemal Kurt ile telefonda konuştum. Kaleiçi, Sabuni Mahallelerinde yapılan hatalı parklanmaları anlattım. “İnsanlar evlerine giremiyor” dedim…

Artık bize hak vermeyin bence, özellikle kurallara uymayan araç sahiplerine hadlerini bildirin…

Yollar hepimizin, kaldırımlar yürümemiz için. Bu şehir bizim…

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER