VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 28 Mayıs 2020 23:48:19

0 Yorum

Gaytancioğlu “Berber ve kuaförler zam istiyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, normalleşme takvimine göre açılan berber ve kuaförlerin gelirleri azalırken giderlerinin arttığını söyledi.

Gaytancıoğlu,” Saç kesim ücretine zam yapmak istiyorlar ancak saçlarını kestikleri müşterilerin gelirleri artmadığı için ciddi tepkilerle karşılaşıyorlar” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Normalleşme takvimi kapsamında dükkânlarını açan berber ve kuaför esnafını yerinde ziyaret etti. Gaytancıoğlu, sosyal medya hesabından yayınladığı video ile normalleşme takvimine göre işbaşı yapan Berberler ve Kuaförlerin kullandıkları ürünlerinin maliyetlerinin arttığını, ancak sosyal mesafe kuralından dolayı az müşteri aldıkları için kazançlarının artmadıklarını belirtti. Gaytancıoğlu, Berber ve kuaför esnafının saç kesim ücretine zam yapmak istediğini ancak saçlarını kestikleri müşterilerin gelirleri artmadığı için ciddi tepkiler ile karşılaştıklarını ifade etti.   Gaytancıoğlu,” Berberler ve kuaförler korona nedeniyle 2 aydır kapalıydı. Şimdi açıldı ancak kullandıkları ürünlere çok zam geldi. Örneğin salgından önce 1 litre kolonya 10 TL idi, şimdi 30 TL oldu. Az müşteri alabiliyorlar. Örneğin 4 tezgahı olmasına rağmen iki müşteri almak zorunda kalıyorlar gelirleri yarı yarıya düşüyor. Her şeyi kullan at yapmak zorundalar. Yani giderleri daha da arttı. Saç kesim ücretine zam yapmak istiyorlar ancak saçlarını kestikleri müşterilerin gelirleri artmadığı için ciddi tepkilerle karşılaşıyorlar” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER