VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Ekim 2019 09:50:02

0 Yorum

Gaytancıoğlu: “Değişen bir şey olmadı”

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, kendisine yönelik yapılan eleştirilere karşı sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Gaytancıoğlu: “Belki fabrika açılışına katılmasaydık daha iyi olurdu. O zaman kimse bizi eleştirmezdi. Ancak orada çiftçinin şekerpancarı işleniyor ve en azından fabrika NBŞ'den değil, şekerpancarından şeker üretiyor” ifadelerini kullandı.

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP Kırklareli Milletvekili Turabi Kayan ile İYİ Parti Edirne Milletvekili Orhan Çakırlar’ın Alpullu Şeker Fabrikasının özelleştirilmesinin ardından yapılan açılış töreninde kurdele kesmesi ve firma yetkilileriyle fotoğraf karesinde yer alması, siyasi gündemde en çok konuşulan konu olmuştu. CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu’na bir tepki de partisinin Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’dan gelmişti. Pekcanlı yayınladığı açıklamada; “Vekilimizin bu konudaki davranışı partimizin politikalarıyla uyuşmamaktadır” ifadelerini kullanmıştı.

“DEĞİŞEN BİRŞEY OLMADI”

Aradan geçen zaman içerisinde hakkında yapılan eleştirilere ve söylemlere yönelik Gaytancıoğlu, sessizliğini bozdu. Gaytancıoğlu; “Alpullu Şeker Fabrikasının kampanya açılışına gittiğimiz için ben ve Kırklareli milletvekili arkadaşım Turabi Kayan son birkaç gündür eleştiriliyoruz. Buna eleştiri demek hafif kalır, ciddi anlamda karalanıyoruz, hatta istifamız isteniyor. Bu eleştirenlerin tamamına yakın bir kısmı, CHP olarak özelleştirmeye karşı çıktığımız ve ‘şeker vatandır, vatan satılmaz’ diye düzenlediğimiz sürekli eylemlerde yoktular. Hatta 50 milyon dolara yandaşlara devredilen, Tank Palet Fabrikasının özelleştirilmesini bile eleştirdiklerini görmedim. Ama iş karalamaya varınca başka. Kimse benim CHP'liliğimi sorgulamasın. CHP'li doğdum, CHP'li öleceğim. Ben Terzi İsmetin oğluyum, birilerinin adamı olmadım, sadece çalışmak ve üretmek için siyasete girdim. Belki fabrika açılışına katılmasaydık daha iyi olurdu. O zaman kimse bizi eleştirmezdi. Ancak orada çiftçinin şekerpancarı işleniyor ve en azından fabrika NBŞ'den değil, şekerpancarından şeker üretiyor. Biz bölgemizdeki pancar üreticimizin bundan sonra da haklarını aramaya devam edeceğimizi ve pancar üreticilerimizin sahipsiz olmadıklarını belirtmek için oradaydık. Çok uzatmak istemiyorum, şeker fabrikalarının, Tekelin, Et Balık Kurumunun, Süt Endüstrisi Kurumunun ve diğer KİT'lerin devletçe işletilmesi gerektiğini her ortamda savundum, yine savunacağım” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER