VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 19 Eylül 2020 15:08:57

0 Yorum

Gaziler Günü kutlandı

19 Eylül Gaziler Gününün 99. Yıldönümü sebebiyle Atatürk Anıtı’nda kutlama töreni düzenlendi. Pandemiden dolayı az katılım ile gerçekleşen törende maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.

Saraçlar Caddesi’nde bulunan Atatürk Anıtı’nda 19 Eylül Gaziler Gününün 99. Yıldönümü sebebiyle kutlama töreni yapıldı. Edirne Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Edirne Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından 1 dakikalık saygı duruşu ve Edirne Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu. Ardından, Maliye Teğmen Adem Topal ve Gaziler Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Gazi Fevzi Demir günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı gerçekleştirdiler. Maliye Teğmen Adem Topal;  “Bu kutsal topraklar üzerinde bağımsız ve şerefle yaşamamızı sız kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilincinde olarak; başta ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, azız şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize, gazilerimizin muhterem anne ve babalarına, saygıdeğer eşlerine, sevgili evlatlarına ve her zaman desteğinden güç aldığımız yüce milletimize şükran ve saygılarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Gazi Fevzi Demir ise Vatan savunmasında şehit ve gazi olmak kadar güzel bir kavramın olmadığını belirtti. Demir; “Tarihte Türk adı var olduğu günden bu güne, bu asil milletin kutsal saydığı değerleri sürekli saldırı ve tehdit altında olmuştur. Bütün bu tehditleri bu aziz milletjyine bağrından çıkardığı kahraman evlatlar ve yine Atatürk gibi liderleri ile savuşturmasını bilmiştir. Ülkemiz bugün, dünden olduğundan daha fazla, iç ve dış düşmanlarımızın yoğunlaşan tehdidi altındadır. Bilinmelidir ki, Türk halkı ve onun aziz ordusunun azim ve kararı, her türlü zorluğu yenmeye ve Türkiye Cumhuriyeti'ni sonsuza dek yaşatmaya muktedirdir” dedi.

Pandeminde dolayı az katılım ile gerçekleşen törene, Edirne Valisi Ekrem Canalp, 54. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmet Cihanoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Edirne Jandarma Komutanı Abdulkadir Seri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Edirne Şube Başkanı Ahmet İsmailoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve kurum müdürleri katıldı.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER