VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 09 Ocak 2020 09:09:11

0 Yorum

Genç avukatlar yemin etti

Edirne Barosu’nda yemin töreni düzenlendi. Törene avukatlık mesleğine ilk adımlarını atan Gizem Nur Ayaz ve Şeydagül Mergen’in yakınları ve Meslektaşları katıldı.

Dün düzenlenen törende 2018 yılında Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Gizem Nur Ayaz ve Şeydagül Mergen Edirne Barosu’nda düzenlenen törenle yemin etti. Törenin açılış konuşmasını Baro Yönetim Kurulu Üyesi Av. Nail Karakuş yaptı. Av. Karakuş, yaptığı açıklamada: "Edirne Barosu'nun 474 ve 475'inci, Edirne merkezde 323 ve 324'üncü avukatları olarak Gizem Nur Ayaz ve Şeydagül Mergen'e Edirne Barosu ailesine hoş geldin diyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. Baro Başkanı Avukat Alper Pınar, yaptığı açıklamada: "Bu tören de bizim için bir ilk. İlk defa iki meslektaşımızı aynı anda bu konferans salonunda eda ediyoruz. Sayımız her ne kadar artarsa artsın bilgiye ulaşmanın artık çok kolay olduğu çağımızda, esasen kendimizi geliştirme yanında farklılık yaratmak zorundayız. Bu farklılıkları yaratırken mutlaka ortaklaşa bürolar, geniş, kurumsal bir nitelik kazanan bürolar oluşturmak zorundayız. Avukatlık çok özel bir meslek. Yeni perspektifler geliştirmek zorundayız. Yeni şeyler katmak zorundayız. Adalet ve insanların hak arama özgürlüklerinde yanlarında olmak zorundayız. Ama en önemlisi sanırım, insanlara dokunmak gerekiyor. Çünkü biz bazen empati yapmayı unutuyoruz. Şöyle şeyler duymuşsunuzdur mutlaka ‘Ben 60 yaşına geldim. Adliyenin kapısından bugüne kadar girmedim.’ diye.. Evet, doğru biz nasıl bir hastaneye gittiğimizde ya da pek alışık olmadığımız bir ortama girdiğimizde nasıl içimiz sıkılıyorsa oradan kurtulmak istiyorsak, insanların da adliye kapısında adalet ararken, hak ararken aynı sıkıntıları yaşadığını ve bizden aslında adalet noktasında çok büyük beklentileri olduğunu unutmamamız gerekiyor. Bence insanlara bu anlamda empati yaparak yaklaşırsak onların beklentilerine doğru cevap verebileceğimizi düşünüyorum. Bu kapsamda biraz sonra yemin edecek meslektaşlarımın da aynı ilkeler çerçevesinde çalışacaklarına inanıyorum. Başarılı olacaklarına hiç kuşkum yok.  Çünkü ben bizzat verdikleri emeklere, Kurgusal Duruşma Yarışmasındaki heyecanlarına şahit oldum. Bizler de Edirne Barosu olarak her türlü zorluklarında yanlarında olacağız. Başarılar diliyor saygılar sunuyorum” dedi.

         Gizem Nur Ayaz ve Şeydagül Mergen Baro Başkanı Av. Alper Pınar eşliğinde yemin etti. Ayaz’a cübbesini Av. Ayhan Demir, Mergen’e de cübbesini Av. Ali Gider giydirdi. Ruhsatları verilen Ayaz ve Mergen teşekkür konuşması yaptı. Yanlarında staj yaptıkları Av. Ayhan Demir ile Av. Ali Gider de meslektaşlarına başarı diledi. Bekir TÜCCAR-Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER