VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 23 Haziran 2020 10:55:13

0 Yorum

Genç girişimciden E-Ticaret atağı

‘Yerel markalar tek adreste’

Pandemi sürecinin de etkisiyle Edirne'de E-ticarete önem artıyor. Genç girişimci Güven Duvan, hayata geçirdiği internet sitesiyle birlikte Edirne'nin tanıtımına büyük katkı sağlıyor. Duvan; EDESOB Başkanı Kemal Cingöz'ün “Esnaf E-ticarete geçmediği sürece eskisi gibi ürün satamayacak” sözlerini doğrularcasına kentin yerel markalarını bir arada sunarak alışveriş kolaylığı sağlıyor.

Koronavirüs (Kovid-19) salgınının da etkisiyle pandemi sürecinde E-ticarete önem bir kat daha arttı. Esnaflar ürünlerini sitelerine yükleyerek internet ortamından satışa sunuyor. Bu kapsamda Edirne'nin genç girişimcilerinden Güven Duvan, oluşturduğu site ile birlikte Edirne'nin yöresel lezzetlerini mağaza fiyatıyla internetten satışa sunuyor. Pandemi sürecinde E-ticaret'in önemini gördüklerini söyleyen Duvan, kurdukları site ile birlikte üreticiler için yeni bir pazar oluşturmayı hedeflediklerini ve Edirne'nin tanıtımına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti. İnternetten satışa sundukları ürünlerin mağazalardaki fiyatlarıyla aynı olduklarının altını çizen Duvan, “misafirler mağazalardan ne kadara alıyorsa peynirini ya da badem ezmesini, ya da sucuğunu biz mağaza fiyatlarıyla kapılarına kadar teslim ediyoruz” dedi.
E- ticaret konusu ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Edirne Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Kemal Cingöz, esnafın E-ticarete yakın zamanda geçmesi gerektiğini söyledi. Esnafların E-ticaret yapmazlarsa eskisi gibi ürün satamayacaklarını belirten Cingöz,”bundan sonra kimse E-ticaret'e geçmeden eskisi gibi ürün satamaz. Bir de marka değeri yaratmak lazım E-ticaret'i yapmak için” dedi.


“TANITIMA KATKI DA BULUNMAYI AMAÇLIYORUZ”
E-ticaret ile beraber yöresel lezzetleri tanıtmayı amaçladıklarını belirten Duvan, “Pandemi sürecinde E-ticaret'in önemini daha da iyi anladık. Edirne'nin tanıtımı ve Edirne'nin lezzetlerine kolayca ulaşmak isteyen misafirlerimiz için, Edirne'nin ve Trakya'nın güvenilir markalarını, yöresel lezzetlerini mağazalarındaki fiyatlarıyla evlerinden sipariş vermeleri adına Trakya doğal market adında bir site hayata geçirdik. Böylece bölgemizdeki üreticiler için yeni bir pazar oluşturmak, hem de yöresel ürünlerimizin tanıtımına katkı da bulunmayı amaçlıyoruz” dedi.

ANA SLOGANIMIZ 'MAĞAZA FİYATIYLA KAPINIZA TESLİM'

E- ticaret'te satılan ürünlerin mağaza fiyatlarıyla aynı olduğunun altını çizen Duvan, “Bizim ana sloganımız 'mağaza fiyatıyla kapınıza teslim' olarak bunu şöyle yapıyoruz Edirne'ye gelen misafirler mağazalardan ne kadara alıyorsa Peynirini ya da badem ezmesini, ya da sucuğunu biz mağaza fiyatlarıyla kapılarına kadar teslim ediyoruz” şeklinde konuştu.


“TRAKYA GENELİNDE BİR OLUŞUM SAĞLAYACAĞIZ”
Trakya Bölgesi'nde bir pazar oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Duvan, “Sitemizi 1 Haziran'da aktifleştirdik. Başlangıç olarak Edirne ürünleri ile başladık. Zamanla Kırklareli ve Tekirdağ şehirlerini de dahil ederek Trakya genelinde bir oluşum sağlayacağız. Şu anda ürünlere talepler güzel bir şekilde geliyor. Türkiye'nin dört bir köşesinden talepler var. Özellikle Edirne Peyniri ve badem ezmesine ciddi bir talep var” ifadelerini kullandı.


“E-TİCARETE GEÇMEDEN ESKİSİ GİBİ ÜRÜN SATAMAZ”
Esnaf'ın E-ticaret'e geçmediği sürece eskisi gibi ürün satamayacağını ifade eden EDESOB Başkanı Cingöz, “Esnafın artık e-ticarete geçmesi lazım. Bundan sonra kimse e-ticarete geçmeden eskisi gibi ürün satamaz. Bir de marka değeri yaratmak lazım e-ticareti yapmak için. Bizim esnafımız e-ticarette yürüyebilir, sabunu var, kurabiyesi, şekerlemesi var. Alipaşa Çarşısı'nda kim e-ticarette kime ne satabilir? Bana göre satamaz. Bedesten ve Arasta Çarşısı'nda hediyelik eşyalar olabilir, ama onu da kendin üretmen, kendi markanı yaratman lazım. Esnaf e-ticaret yaparken kendi el emeği alın teri ürünleri satması lazım. Fabrikadan üretilmiş ürünü e- ticaretten satamazsın kendin üreteceksin ki bir farkındalığın olsun” açıklamasında bulundu. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER