VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Mayıs 2020 00:04:43

0 Yorum

Gençlerin tercihi bisiklet oldu

Edirne’de bisiklet kiralama işiyle uğraşan Samet Erkan, Normalleşme takvimine göre belirli gün ve saatlerde sokağa çıkan 20 yaş altındaki vatandaşların bisiklete olan taleplerinin yoğun olduğunu söyledi. Erkan,” Virüsten sonra bisiklet kiralama işlerimiz durma noktasına kadar geldi. Normalleşme takvimine göre 20 yaş altında olan vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması belirli saatlerde kaldırıldığı zaman bisiklete ilgi olumlu yönde oluyor” şeklinde konuştu.

Normalleşme takvimi kapsamında 20 yaş altındaki gençler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olduğu 11.00-15.00 saatleri arasında izin saatlerini bisiklet sürerek geçiriyor. Edirne’de 4 yıldır bisiklet kiralama ve tamir işi yapan Samet Erkan, Normalleşme takvimine göre 20 yaş altı vatandaşların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olduğu günlerde bisiklete talebin olumlu şekilde olduğunun altını çizdi.  Erkan, diğer illere göre Edirne’de bisiklet kültürünün biraz daha gelişmiş olduğunu söyledi. Avantajlarının bisiklet ile gezilebilecek yerlerin Edirne’de fazla olması olduğunu ifade eden Erkan, salgın döneminden sonra işlerinin durma noktasına kadar geldiğini belirtti. Erkan, “Virüsten sonra bisiklet kiralama işlerimiz durma noktasına kadar geldi. Normalleşme takvimine göre 20 yaş altında olan vatandaşların sokağa çıkma kısıtlaması belirli saatlerde kaldırıldığı zaman bisiklete ilgi olumlu yönde oluyor. Bizde sağlık açısından sosyal mesafe kuralına da uygun olduğu için bisikleti tavsiye ediyoruz. Yaklaşık olarak 70 tane bisikletimiz var. Geçen hafta 20 yaş altına 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verildiğinde bisikletlerimizin yarısından fazlası kiralandı”

“BİSİKLET KİRALAMANIN SAATİ 4 TL”

Erkan, Bisiklet kiralama tarifelerinin saatinin 4 TL olduğunu söyledi. Erkan, “ Bisiklet kiralama ücretimiz 4 TL, Vatandaşlar bisikletleri günlük kiralamak istedikleri zaman fiyatları 25 ila 30 TL arasında değişiyor” dedi. Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER