VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 17 Temmuz 2020 15:17:12

0 Yorum

Giyim Fabrikası’ndan sıkı tedbirler

Edirne Giyim Sanayi (EGS) Fabrikası Koronavirüsü (Kovid-19) tedbirlerine uygun bir şekilde üretimine devam ediyor. Fabrika yetkilileri pandemi döneminde almış olduğu tedbirler ve çalışanlarına uyguladığı tavırla çalışanlarının takdirini kazandı.

İlimizin önemli sanayi fabrikalarından Edirne Giyim Sanayi fabrikası pandemi döneminde aldığı Koronavirüsü tedbirlerinden dolayı çalışanlarından tam not aldı. Fabrika girişinde bulunan termal kamera sistemi çalışanların ve fabrikaya giriş yapan kişilerin ateşini ölçüyor. Her noktada el dezenfektanlarının yanı sıra Sağlık Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu bilgilendirici afişler de yer alıyor. Kantin ve yemekhane bölgesinde tüm banklar ve masalarda sosyal mesafe kurallarına uygun şeritler çekilmiş, herkesin masalarda ve banklarda oturması ve oturmaması gereken yerlerin belirlenmiş olduğu görüldü. Firmanın insan kaynakları Müdürü Hasan Hazneci pandemi döneminde alınan tedbirler konulu basın mensuplarına sunum gerçekleştirdi. Pandemi süresince 23 Mart tarihinden 18 mayısa kadar üretimi durduklarını söyleyen Hazneci, bu süreçte çalışanlarını mağdur etmemek amacıyla kısa çalışma ödeneğinden faydalandıklarını söyledi. Hazneci, çalışma ödeneğinin geri kalan %40’lık kısmını firma tarafından ödendiğini belirterek; “çalışma arkadaşlarımızın özellikle ani ortaya çıkan bu durum karşısında mağdur olmaması adına, ödenek alan arkadaşlarımızın ücretlerini,  devletimizin ödediği %60 lık kısmının üzerini de biz tamamladık” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞANLAR MAĞDUR EDİLMEDİ”

Pandemi sürecinden dolayı yaklaşık 2 ay boyunca firmanın kapalı kaldığını söyleyen Hazneci, bu süreç boyunca çalışanlarını mağdur etmediklerini belirterek ; “Pandemi vakalarının henüz ülkemizde görülmeye başlamasından önce biz yönetim olarak bir kriz komitesi kurduk ve süreci hassasiyetle takip etmeye başladık. Burada temel amacımız çalışma arkadaşlarımızın, ailelerinin ve içinde yaşadığımız toplumun sağlığını korumaktı. Ülkemizde ilk vakaların görülmeye başlaması ile birlikte de planladığımız önlemlerimizi hayata geçirmeye başladık. İlk aşamada salgının yoğun olarak seyrettiği dönemde, 23 Mart tarihinden başlayarak 18 Mayısa kadar tüm şirketimizde üretime ara verdik. Bu sürede tüm çalışanlarımız için Kısa Çalışma Ödeneği başvurusunda bulunduk ancak bununla da yetinmeyip, çalışma arkadaşlarımızın özellikle ani ortaya çıkan bu durum karşısında mağdur olmaması adına, ödenek alan arkadaşlarımızın ücretlerini,  devletimizin ödediği %60 lık kısmının üzerini de biz tamamladık” dedi.

“İŞYERİ ÇALIŞMA REHBERLERİNİ KAYNAK OLARAK ALDIK”

18 Mayıs’ta yeniden üretime başladıklarını söyleyen Hazneci, Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış oldığı işyeri çalışma rehberlerinin kendilerine kaynak olduğu söyledi. “18 Mayıs’tan itibaren ise kademeli olarak şirketimizde üretime başladık. Bu kontrollü normalleşme sürecini büyük bir ciddiyetle, her türlü detayı düşünerek ve gereken tüm önlemleri alarak kurguladık ve halen de aynı kararlılıkla devam ediyoruz. Bu noktada Sağlık Bakanlığımızın, Aile-Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık Örgütünün yayınladığı pandemi dönemi işyeri çalışma rehberlerini kendimize kaynak olarak aldık ve tüm uygulamalarımızı bu rehberler doğrultusunda planladık” şeklinde konuştu.

“ÇALIŞANLARIMIZ KURALLARA UYMAKTA”

Çalışanların alınan tedbirlere büyük bir titizlikle uyduğunu ifade eden Hazneci,”Şirketimiz genelinde maske, mesafe ve hijyen kavramlarını yönetim olarak en önemli önceliklerimiz arasına aldık ve tüm uygulamalarımızı sahada bire bir takip etmeye başladık. Burada en önemli amacımız tüm çalışma arkadaşlarımızın, ailelerinin ve beraberinde de içinde yaşadığımız toplumun sağlığını korumaktı. Bugün itibariyle bu önlemlerimizi gördüğünüz gibi hiç eksiltmeden devam ettiriyoruz.

Şu ana kadar tüm çalışma arkadaşlarımızın da aldığımız önlemlere büyük bir titizlikle uymakta olduklarını görüyoruz. Hep birlikte Ulus olarak salgınla mücadeleden galip çıkacağımıza ve bu zor günleri atlatacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER