VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Haziran 2020 12:43:46

0 Yorum

Gönüllü gençler İğneada Longoz Ormanları’nı temizledi

        Doğaya Dönüş Derneği, Interreg-IPA Bulgaristan – Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programının İkinci Teklif Çağrısı kapsamında yürüttüğü CB005.2.12.108 nolu “Sınırların Ötesinde Kartallar” projesi etkinliklerinde 25-26 Haziran günleri İğneada Longoz Ormanlarında atık yoğunluğunun tespit edilmesi ve su kıyılarının temizlenmesi faaliyetlerini gerçekleştirdi.

       Deniz,göl ve nehir kıyılarını temizlemeye yönelik yapılan haritalama ve temizlik faaliyetinde; araç ile ulaşımın mümkün olduğu alanlarda atıkların yoğunlaştığı ve atık çeşitlerinde ise plastik su şişeleri, boş av fişeği kovanlarının yoğunluğu gözlemlendi.

Proje ile oluşturulan web sitesinde (eaglesbeyondborders.com) gönüllüler ile iletişim sürdürülerek atık haritalama ve temizlik faaliyetleri devam ettirileceği belirtildi.

        Nesli Küresel ölçekte tehdit altında olan yırtıcı kuş türlerinin yaşam alanlarının iyileştirilmesi kapsamında gerçekleştirilen etkinliklere gönüllü katılım gerçekleştiren gençlere, covid-19 önlemleri için koruyucu ekipman sağlayan Kırklareli Belediyesi'ne,Doğa Koruma ve Milli Parklar Kırklareli Şube Müdürlüğü'ne teşekkür edildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER