VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Ocak 2019 10:32:48

0 Yorum

Güreşçiler Türkiye şampiyonasına hazırlanıyor

Trakya Birlik Spor Kulübü güreşçileri Türkiye Güreş Şampiyonasına hazırlanıyor.

Edirne ve Trakya’nın Güreşte tek lokomotif takımı olan ve Kurulduğu 1987 yılından günümüze Büyük Bayanlar Türkiye Şampiyonluğu, U 23 Türkiye Şampiyonluğu , Başbakanlık Kupası,  Akdeniz Oyunları Şampiyonluğu, İslam Oyunları Şampiyonluğu ve Ülkemize Büyük Bayanlar Dünya Şampiyonluğu ve Avrupa Şampiyonlukları ile 2016 yılında Brezilya’nın Rio Kentinde düzenlenen Olimpiyat Oyunlarını 4 sporcu ile temsil eden, Cumhuriyet tarihinden günümüze Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde Şehrimizi Baş Pehlivan boyunda temsil eden, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen minikler 1.lig, yıldızlar 1 lig ve Büyük Erkekler Süper Liginde yer alma başarısı gösteren Trakya Birlik Spor  Kulübü Avrupa’nın sayılı güreş kulüpleriyle 2’li kamp ve müsabakaları dönem, dönem Edirne Kel Aliço Güreş Eğitim Merkezinde yapmaktadır.

9-13 Ocak 2019 tarihlerinde Çorum’da düzenlenecek olan Büyük Erkekler Türkiye Güreş Şampiyonasına hazırlanan ve Edirne’yi Şampiyonada temsil edecek tek takım olan Trakya Birlik Spor Kulübü olarak, 02 Ocak 2019 günü Kel Aliço Güreş Eğitim Merkezinde Bulgaristan Şampiyonu Dimitrovgrad Güreş Kulübü, Bulgaristan Velikotırnova ve Şumnu Güreş Kulübü takımları ile hazırlık müsabakaları  yapıp, düzenlenecek olan şampiyona tarihine kadar 2’li kampa devam edecektir.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Birlik Spor Kulübü Başkanı Önder Yücel “ Bilindiği üzere Trakya Birlik Spor Kulübü olarak tarihimizde birbirinden değerli  Kupalar, Şampiyonluklar kazandık, Milli takımın her yaş ve kategorisinesporcular yolladık ve yollamaya devam ediyoruz. Biz Kulüp olarak sporcularımıza elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz ve bunda başarılı olduğumuza inanıyoruz, kulübümüzü temsil eden sporcularımıza, sporcularımızın ailelerine, antrenörlerimize teşekkür ediyorum.

Önümüzdeki hafta Çorum’da Büyük Erkekler Türkiye Şampiyonasına 16 Sporcu ile katılıyoruz, Yalova’da düzenlenecek olan Büyük Bayanlar Türkiye Şampiyonasında takım olarak katılıyoruz. Bizlerden Maddi ve Manevi desteklerini esirgemeyen Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Üyelerine ve Trakya Birlik Genel Müdürü Hakan Çalen’e Kulübümüz ve Sporcularımız adına teşekkür ederim” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER