VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 09 Mayıs 2019 10:02:17

0 Yorum

Gürkan “Çok konuşmak istemiyorum”

“İmar Planı onaylanmadan, Sokak Sağlıklaştırması onaylanamaz” başlıklı haberimiz sonrasında Belediye Başkanı Recep Gürkan dün düzenlediği basın toplantısında Anıtlar Kurulu’nun istediği düzenlemeleri yaptıklarını  belirterek bu konuda çok fazla konuşmak istemediğini dile getirdi. Edirne Belediyesi Anıtlar Kurulu’nun  istediği Koruma Amaçlı İmar Planında bir takım düzeltmeleri yaparak  kurula gönderdi.

Anıtlar Kurulu yetkilileri Edirne’nin İmar Planı onaylanmadan Sokak Sağlıklaştırması onaylanamaz” açıklamasında bulunmuşlardı.Yaptıkları açıklamalarda Edirne’nin güncel bir imar planı olmadığını, imar planı çalışmaları sonlanmadan sunulan projelere onay verilemeyeceğinin altını çizen yetkililer “Kentsel tasarımlar, imar planından sonra görüşülür. Kentsel tasarımda ruhsatlı ruhsatsız, yapı kullanma izni olan veya olmayan yerler ayrı yapılır. Örneğin imar planında olmayan kaçak bir yapıya Sokak Sağlıklaştırma Projesinde yer verirseniz, o kaçak bina resmi bir bina olur. Bu gibi yerlerin hallolması lazım. Bu nedenle biz projeyi geri iade ettik.”ifadelerine yer vermişlerdi.

Belediye Başkanı Recep Gürkan dün düzenlediği basın toplantısında sorularımızı cevapladı “Sokak Sağlıklaştırma Projesini kurula sunmuştuk. Kurul, projeden ziyade Koruma Amaçlı İmar Planında bir takım düzeltmeler istemişti. O düzeltmeler yapıldı ve tekrar gönderildi kurula. 14 tane Sokak Sağlıklaştırma Projesinin 7 tanesini kurula teslim edip hatta bir tanesine öncelik verilmesini istemiştik. O da Çilingirler Çarşısıydı. Ancak Kurul baştan bize tamam deyip, koruma amaçlı imar planı onaylandıktan sonra bakacağız dedi. Bazı şeyleri gerçekten anlamıyorum. Bu konular hakkında da çok konuşmak istemiyorum. Ama kurul toplantısını bekliyorum. Ben de gidip, kurul üyeleriyle de konuşacağım. Bunu bir an önce yapmamız lazım”dedi. Nevser ERASLAN- Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER