VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Ocak 2020 09:43:52

0 Yorum

Gürkan’ın adayı Pekcanlı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne İl Kongresi öncesi yaptığı açıklamada İl Başkanlığı için adayının mevcut il başkanı Fevzi Pekcanlı olduğunu söyledi.

CHP Edirne Merkez İlçe Eski Başkanı Nedim İşcan, makamını Av. Burak Güngörmedi’ye devretti. Dün CHP Edirne İl Başkanlığında gerçekleştirilen devir törenine CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Burak Güngörmedi’nin eşi Burcu Güngörmedi de katıldı. Törende Pekcanlı ve Gürkan’ın 9 Şubat 2020 tarihinde yapılacak il kongresi seçimleri hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNGÖRMEDİ: “BANA KİMSE SORU İŞARETLERİ İLE YAKLAŞMASIN”

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi “Ekibimle birlikte bu 2-3 günlük süreçte örgütlenme aşamamızda fikir birliğinde bulunduk. Bugünden itibaren çalışmaya başlayacakmış gibi hazırız. Enerjimiz en üst seviyede, azmimiz en üst seviyede. Burada sadece şöyle bir seslenişe bulunmak istiyorum, bana kimse soru işaretleri ile yaklaşmasın. Çünkü ben kimseye soru işaretleri ile yaklaşmayacağım. Herkesi bu partide bekleyeceğim, bu kapı açık olacak. Tek isteğim bana destek olunması. Köstek olmaya çalışanları da anlayışla karşılayacağım. Benim isteğim Cumhuriyet Halk Partisi’nin merkez ilçede ki birbiri ile sarılması ve birbiri ile yol arkadaşlığı yapması” dedi.

GÜRKAN: “KUSURA BAKMAYACAK”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğini belli yerlere sıçramak olarak görenlerde var. Belli noktalara atlamaya çalışanlar var üyelik üzerinden. Bu tiplerle karşılaşmışızdır, yanıldığımız olmuş mudur, olmuştur. Biz onu gerçek partili diye seçmişizdir ama seçildikten o unvanı aldıktan sonra başka yerlere gitmiştir. Bizlerde hata yapmışızdır. Ama üyelerimizin çoğunluğu geçmişteki hatalardan ders alarak gelecekte bunları yapmayacaktır. Benim parti olarak en çok ihtiyaç duyduğum zamanda arkadaşım kahvede oturuyorsa, tatile gidiyorsa kusura bakmayacak. Burak Güngörmedi ve yönetimi inanıyorum ki Nedim İşcan’dan aldıkları bayrağı daha ileriye taşıyacaklar” dedi

PEKCANLI: “BÜTÜN HAZIRLIKLAR TAMAM”

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; “Çok güzel bir yerel seçim yaşadık, sıkıntılarda çektik ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim, Nedim Başkan gibi birçok ilçe başkanı tanıdım ama bu kadar ağır başlı biri. Ben onun olduğu merkez ilçe başkanlığı odasına uğramadan yukarıya çıkmadım hiçbir zaman. Bundan sonraki siyasi yaşamına bizden kopmadan devam edeceği için başarılar diliyorum. İl kongresi için bizde bir karar alacağız. Bütün hazırlıklar tamam. 9 Şubatta il kongremizi yapacağız. Yönetim kurulu kararı alıp seçim kuruluna gerekli evrakları teslim edeceğiz. Bütün partililerimize hayırlı olsun diyor teşekkür ediyorum” dedi.

GÜRKAN: “BENİM ADAYIM FEVZİ PEKCANLI”

Gürkan, CHP Edirne İl Başkanlığı seçimlerinde adayının Pekcanlı olduğunu söyledi. Gürkan; “Ben bu profili ilçe danışma kurulunda çiziyorum. Bu dönemde 2 kongre hariç diğer kongrelere yoğunluktan katılamadım. Ben siyaseti hep açık konuştum. Hep taraf oldum siyasette. Söylediğim çok net. Cumhuriyet Halk Partisi kendinize ikbal aradığınız bir pati değildir. Hangi parti olursa olsun. Bir partinin üyesine en çok ihtiyaç duyduğu dönem diğer partilerle yarıştığı dönemdir. Şuanda bir yarış yok. Bir çok arkadaşımız burada. Ama öyle yüzler görüyoruz ki genel seçimlerde, Cumhurbaşkanlığı seçiminde yok, yerel seçimde yok. Ne zaman var bu arkadaşlar? Sadece örgüt seçiminde. Kimse saf değil herkes görüyor. Söylediğim budur. 9 Şubat da il kongremiz var. Bana kişisel olarak sorarsanız benim adayım Fevzi Pekcanlı” dedi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER