VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 21 Ağustos 2019 10:56:03

0 Yorum

Hazine arazileri satışta!

Tapu kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun gereği, Belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde yer alan ve imar planı bulunmayan yerlerde veya imar planında tarımsal amaca ayrılan, Hazineye ait tarım arazileri satışa çıkarıldı.

Edirne Valiliğinden  yapılan yazılı açıklamada ‘’4706 sayılı Hazineye Ait Taşınmaz Malların Değerlendirilmesi Ve Katma Değer Vergisi Kanununda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanunun, 4. maddesinin 12. fıkrası hükümlerine göre belediye ve mücavir alan sınırları içerisinde yer alan ve imar planı bulunmayan yerlerde veya imar planında tarımsal amaca ayrılan Hazineye ait tarım arazilerinin satış dâhil değerlendirme işlemleri yürütülmektedir.

10 Temmuz 2019 tarihli ve 30827 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7181 sayılı Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 22. maddesiyle 4706 Sayılı Kanunun 4. Maddesinin 12. fıkrası düzenlenmiştir. Bu Kanun kapsamında yapılacak Hazineye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin olarak hak sahibi olan kişilerin başvuru süreleri 31/12/2019 tarihine kadar uzatılmıştır.

Bu nedenle Kanun kapsamında kalan Hazineye ait tarım arazilerini satın almak isteyen hak sahiplerinin müracaatlarını 31/12/2019 tarihine kadar İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü (Milli Emlak Müdürlüğü) yada Kaymakamlıklara (Milli Emlak Servis Şefliği) yapmaları gerekmektedir.’’denildi. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER