VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Nisan 2020 00:02:36

0 Yorum

Hırsızların korona fırsatçılığı

Hırsızlar yeni tür koronavirüsü (kovid-19) tedbirlerini fırsat bilerek, yazlık alanlardaki bazı konutlardaki eşyaları çalışıyor. Hırsızlar, özellikle yurtdışında veya farklı ilde yaşayan kişilerin konutlarını tercih ediyor.

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) sadece sağlıksal değil, ekonomik boyutta yurttaşları mağdur etmeye devam ediyor. Yapılan uygulamalar ve alınan tedbirler kapsamında evlerinden çıkmayan veya farklı illerde konutları bulunan yurttaşların, bu aralar başı hırsızlarla dertte. Yazlık alanlarda konutu olan, yurtdışında veya farklı illerde ikamet eden mülk sahiplerinin konutlarını, hırsızlar tarafından tahrip ve yağma edilmekte. Marmara bölgesinin en önemli turizm alanlarından biri olan Edirne’nin Enez ilçesinde de hırsızlık vakalarının artması dikkat çekti.

KOVİD-19 SALGINI GEÇTİKTEN SONRA İFADE VERECEKLER

Edirne Emniyet Müdürlüğüne bağlı Enez Polis Merkezi Amirliğine gelen ihbarlar üzerine olay yerine ulaşan ekipler, farklı illerde ikamet eden mülk sahiplerinin konutlarında hırsızlık vakalarını tespit etti. Ekipler, mülk sahiplerine yaşanılan olay hakkında bilgi vermesinin ardından mülk sahipleri olan F.B. ile F.Ş. virüs salgını nedeniyle daha sonra ifade vereceklerini beyan ettiler. Ekiplerin yapmış olduğu incelemede her iki konutunda kapılarının zorlanarak açıldığını, şüphelilerin tespiti ve yakalanması için tahkikatın devam ettiğini belirtti. Mülk sahipleri F.B. ile F.Ş. şüphelilerden şikâyetçi olduğu belirtildi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER