VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 25 Kasım 2019 09:56:20

0 Yorum

İba: “İnanıyoruz, başaracağız”

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba; “Sultanlar şehri Edirne’mizi layık olduğu, hak ettiği noktalara ulaştırabilmek adına tüm gücümüzle, çabamızla, coşkumuzla çalışacağız ve inanıyorum başaracağız” dedi.

20 Kasım 2019 tarihinde AK Parti Edirne İl Başkanlığına getirilen Belgin İba, parti binasının toplantı salonunda basın açıklamalarında bulunarak partilileriyle görüştü. İba’nın ilk basın açıklamasına partililer yoğun ilgi gösterdi. AK Parti’nin Edirne teşkilatında görev alan il ve ilçelerin yönetimleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Belediye Başkanlarının yanı sıra kurucu üyeler de İba’yı yalnız bırakmadı. İba, Edirne’ye hizmet etmek için çalışmalar yapacaklarını belirterek; “Bildiğiniz üzere, 20 Kasım Perşembe günü itibariyle, Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın; Recep Tayyip Erdoğan’ın Takdir ve teveccühleri ile AK parti Edirne il başkanlığı görevi, tarafıma tevdi edildi. Konuşmama bir teşekkür ile başlamak istiyorum. Tarafıma tevdi edilen, bu kutlu hizmet nöbetini devraldığım İlyas Akmeşe başkanım başta olmak üzere, daha önceki dönemlerde hizmet etmiş, görev yapmış tüm il başkanlarıma ve tüm yönetimlerine, emekleri ve hizmetleri için, bu nöbetleri sırasında fedakârlık eden ailelerine de bu vesile ile özellikle teşekkür etmek isterim. AK Parti ailesi olarak, bizim siyasi anlayışımızda eski diye bir kavram yoktur. Tüm görev yapmış arkadaşlarımız, bu kutlu davanın mensubudur. Bizim anlayışımızda, sadece görev değişiklikleri olur. Bugün toplanmamıza vesile olan da, aslında bir görev değişikliğinden başka bir şey değildir. Bu vesile ile Edirne’mize hizmet etmek isteyen, yarınlarımızın bugünlerimizden daha iyi olması için, dertlenen herkesi hiçbir bahane ile ayrıştırmaksızın kucaklayan, bir anlayış ile görevimi ifa edeceğimi söylemek isterim. Evet bugün çok heyecanlıyım, bir o kadarda mutluyum. Bunun sebebi; her fırsatta hizmet etmekten, faydalı olmak istemekten hiç vazgeçmediğim ve asla vazgeçmeyeceğim Edirne’mize il başkanı olarak, hükümet partisinin il temsilcisi olarak, hizmet edecek olmamdır” dedi.

“İNANIYORUZ, BAŞARACAĞIZ”

İba öncelikli olarak il yönetim kadrosunu oluşturduktan sonra kongre sürecine odaklanacaklarını belirtti. İba, Edirne’yi hak ettiği noktalara ulaştırmak için çalışmalar yapacaklarını ve bu konuda başarılı olacaklarını belirterek; “Kısa vadede gündemimiz, yönetim ekibimizin hassasiyetle, hızlı bir şekilde oluşturulması ve genel merkezimizin planladığı kongre süreçleridir. Bu süreçte sayıları sınırlandırılmış listeler ile kısıtlı kalmayarak, tüm dava arkadaşlarımız, gönül dostlarımız, Edirne sevdalılarımız ile birlikte Edirne’mize hizmet edeceğiz. Asırlar boyunca, pek çok medeniyete ev sahipliği yapan, Sultanlar şehri Edirne’mizi layık olduğu, hak ettiği noktalara ulaştırabilmek adına tüm gücümüzle, çabamızla, coşkumuzla çalışacağız ve inanıyorum başaracağız” ifadelerini kullandı.

YENİ İL BİNASI

İba, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. İba, yeni il binası hakkında yöneltilen soruya; “Birkaç yer ile görüştük. Daha netleşmedi. Netleşince bilgi veririz” dedi. Basın açıklamasının ardından İba, partililer ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER