VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 18 Eylül 2020 15:58:38

0 Yorum

İba’dan Gaziler Günü mesajı

           Ak Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Türk Milletine gazilerin fedakârlıklarıyla nice şanlı zaferler ve kahramanlıklarla dolu bir geçmiş bırakmış olduklarını söyledi.
             Vatan topraklarını korumak için canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerin ülkenin onur kaynaklarından olduklarını belirten Başkan İba; “Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir. Gazilerimizin ve Şehitlerimizin ailelerinin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz” şeklinde konuştu.
           İba; “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk'e Gazilik Unvanı verilişinin yıl dönümü olan 19 Eylül Gaziler Gününü bir kez daha kutluyoruz. Bu anlamlı gün, TBMM'nin milletimiz adına Gazilerimize olan vefa borcunun ödenmesinin yıldönümüdür” dedi.
          Türk toplumunun en değerli varlığının, bağımsızlığı, bayrağı ve yaşadığı vatan toprakları olduğunu ifade eden İba, “Vatan sevgisi, özgürlük ve bağımsızlık sevdası tüm dünyaya örnek olan bu milletin evlatları canından kıymetli bildiği vatan topraklarını binlerce şehit vererek korumasını bilmiş, sağ kalan kahramanlarımız ise bu onurlu mücadelede gazilik unvanına erişmişlerdir. Ülkemizin bugün gelmiş olduğu medeniyet seviyesinde en büyük pay, canları pahasına mücadele veren ve bu toprakları bizlere emanet eden şehit ve gazilerimizindir" ifadelerini kullandı. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER