VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 19 Haziran 2020 10:26:15

1 Yorum

İKİ LİSE TEK BİNA

80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi binasına güçlendirme yapılması sebebiyle öğrencilerin hepsi İlhami Ertem Lisesi bünyesinde eğitim görmeye başlamıştı. Şubat ayından itibaren İlhami Ertem Lisesi’nde eğitim görmeye başlayan öğrencilerin velileri hala güçlendirmenin tamamlanmadığını, yeni eğitim-öğrenim sezonunda çocuklarının İlhami Ertem Lisesi’nde kalabalık ortamda eğitim görecek olmasına koronavirüsün de etkisiyle tepki gösteriyor.

Veliler adına konuşan 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nin okul aile başkanı Işık Aydın ve başkan yardımcısı Aysun Uzakgören iki lisenin birleştirilerek aynı binada, kalabalık ortamda eğitim görmesi konusunda endişe duyduklarını dile getirdi. 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği başkanı Işık Aydın; “Bize güçlendirme yapıldıktan sonra öğrencilerimizin tekrar 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ne yerleştirileceği söylendi. Bu sebepten dolayı okul dönemi bitene kadar “zaten eski binamıza tekrar döneceğiz” diye sabrettik, bekledik. Fakat araya pandemi dönemi de girince yeni dönemde tekrar İlhami Ertem Lisesi’nde iki lisenin aynı anda kalabalık ortamda eğitim görmesinden endişeleniyoruz. Mevcutlarımız çok kalabalık, tuvaletler, kantinler çok sıkıntılı. Yeni dönemde de böyle olursa çocuklarımız perişan durumda olacak. Çocuklarımızın böyle kalabalık ortamda virüse yakalanacak diye çok korkuyoruz. Biz hiç kimseye kızmıyoruz. Tek istediğimiz şey çocuklarımızın o okuldan ayrılması bize daha sağlıklı bir yer verilmesi ve yeni dönemi de sağlıklı, vakasız olarak atlatmamız. Genellikle sınıflarımızda 37-38 öğrenci oluyor. İlhami Ertem Lisesi elinden geleni yaptı. Yeri geldi bütün laboratuarını kapatıp bizim için sınıf yaptılar. Bunun sonunca bizim öğrencilerimiz laboratuar ortamında sağlıklı eğitim görememiş oldu. Sınıflar ayrılsa da öğrencilerin hepsi en azından kantinde birleşiyorlar ve çok kalabalık oluyorlar. Yani o kadar kalabalık oldular ki teneffüs saatinde bile çoğu öğrenci yemeğini alamadan teneffüs bitiyor. 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi binasına güçlendirme yapılacak diye bizi İlhami Ertem Lisesi’ne taşıdılar. Durumla ilgili rahatsız olan bütün veliler olarak valiliğe dilekçe verdik. Böyle giderse çocuğunu okula göndermeyi düşünmeyen velilerimiz bile var. Biz 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’ni, öğretmenlerimizi, eğitimlerini çok seviyoruz. Bizim çocuklarımız 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde eğitim görebilmek için zamanında çok çalışıp emek harcadılar ama şuan hak edip kazandıkları okulda eğitim göremiyorlar. Veliler olarak tek isteğimiz çocuklarımızın güvenli, sağlıklı bir ortamda eğitim görmesini bunun için ne gerekiyorsa yapılmasını istiyoruz” dedi. Haber Merkezi 

Cemal Ak 22 Haziran 2020 19:38:07 Cevap Yaz
(1)
(0)
Çok yazık cidden, Edirne gibi bir yere yakışmadı. Eğer benim çocuğum bu lisede okuyacak olsa göndermezdim. Sayın valimiz işe el atacaktır.
Adınız Soyadınız
Kapat
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER