VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Ekim 2019 09:54:39

0 Yorum

“İktidar olması değil; olmaması sürpriz olur”

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, partilerinin Türkiye genelinde bir yükseliş yaşadığını belirtti. Tercan yaptığı konuşmada iktidar olma vakti geldiğini ve hiçbir siyasi gücün bu yükseliş karşısında duramayacağını söyleyerek; “Bilge liderin sağlam ve kararlı politikaları ile mevcut konjonktür MHP'yi artık daha yüksek sesle iktidara çağırıyor. Eğer MHP kendisini milletine süratle ifade edip anlatabilirse bu partinin yarın iktidar olması değil; olmaması sürpriz olur” dedi.

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan ile İl Başkanlığı Yönetimi gazeteciler bir araya geldi. Karadenizliler Derneğinde düzenlenen toplantıda Tercan, yönetimindeki isimleri gazetecilere tanıtarak Türkiye genelinde MHP hakkında konuşulan söylemlere yönelik de açıklamalarda bulundu. Tercan yaptığı konuşmada iktidar olma vakti geldiğini ve hiçbir siyasi gücün bu yükseliş karşısında durmayacağını ifade etti. Tercan; “Bilge liderin sağlam ve kararlı politikaları ile mevcut konjonktür MHP'yi artık daha yüksek sesle iktidara çağırıyor. Eğer MHP kendisini milletine süratle ifade edip anlatabilirse bu partinin yarın iktidar olması değil; olmaması sürpriz olur” dedi.

“BU PARTİNİN YARIN İKTİDAR OLMASI DEĞİL; OLMAMASI SÜRPRİZ OLUR”

Tercan, MHP’nin yükselişte olduğunu ve her geçen gün daha güçlendiğini belirterek; “MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ilkeli duruşu; Türk Devleti'nin bekasını, cumhuriyetin kazanımlarını hukuku ve gerçek demokrasiyi, hukuksuzlara ve teröristlere karşı tavizsiz ve amansız bir mücadeleyi savunmaktadır. Bu duruş, yalnızca Türk'ün değil, Kürt kökenli vatandaşlarımızın da iyiliğini düşünen tek siyasi cenahın MHP olduğunun bir kanıtıdır. Tarih, daha önce defalarca haklı çıkmasına şahitlik ettiği Sayın Devlet Bahçeli'nin takdire şayan bu duruşunu da, altın harflerle yazacaktır. Türk ile, Kürdü ile, Lazı ile, Çerkezi ile, Alevisi ile bir bütün gören MHP… Her kesimi kucaklayan MHP... Milletini, devletini, şehitlerini düşünen MHP... Bilge liderin sağlam ve kararlı politikaları ile mevcut konjonktür MHP'yi artık daha yüksek sesle iktidara çağırıyor. Eğer MHP kendisini milletine süratle ifade edip anlatabilirse bu partinin yarın iktidar olması değil; olmaması sürpriz olur” dedi.

“İKTİDAR VAKTİ GELEN BİR FİKRİ, HİÇBİR GÜÇ ALLAH'IN İZNİYLE ENGELLEYEMEZ”

Tercan, konuşmasındaki en dikkat çeken kısım ise MHP’nin tek başına iktidar olma yolunda ilermesine yönelik açıklamalarıydı. Tercan; “MHP, siyaset yapma sebeplerini ilk günkü heyecanı ve inancıyla, olması gereken yerde, ilkelerinden sapmadan sürdürmektir. Çünkü MHP'nin iktidarı, yolun başıdır ve o yolun başı çok yakındır. İktidardan sonra alınacak çok yol, ulaşılacak onlarca kutlu hedef vardır. Bugün Uygar Türkleri örneğinde olduğu gibi, Irak ve Suriye Türkmenleri, Kıbrıs Türkleri, dolayısıyla dünya Türklüğünün ağrıyan başının aspirini MHP ve Milliyetçi-Ülkücü ruh değil midir? O nedenle MHP, ayağına dolaşanlar, yoluna atılan taşlarla, önüne çıkmaya çalışan sokak kabadayılarıyla vakit kaybetmeden kutlu yoluna devam edecektir. İktidar vakti gelen bir fikri, hiçbir güç Allah'ın izniyle engelleyemez. MHP’siz Türkiye; Türksüz Anadolu hayali görenlerin umududur. MHP her daim var olacaktır. Ve kim bu Mübarek topraklarda Türk'ü istemiyorsa sonu; daha önce isteme sonundan daha acı olacaktır. MHP; Türk'ün savunma hattı, Üç Hilal Sancağı, Bozkurt armasıdır. Var Ol MHP! Var Ol Devlet Bahçeli” dedi. Konuşmasının ardından Tercan partilileri ve yönetimiyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER