VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 07 Temmuz 2020 16:26:39

0 Yorum

İl Genel Meclisi’nde 15 Temmuz anması

İl Genel Meclisi toplantısında söz alan AK Parti Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, 15 Temmuz gecesi darbe girişimini lanetleyerek, o karanlık geceyi engellemeye çalışan, tanklar karşısında dimdik duran herkese şükranlarını sundu. Akbulut, “o karanlık geceyi engelleyen, engellemeye çalışan ve ülkemizi aydınlık sabahına ulaştıran tüm herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Temmuz ayı’nın son İl Genel Meclis toplantısı gerçekleşti. Toplantıda gündem dışı söz alan AK Parti Uzunköprü İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, 4yıl önce 15 Temmuz gecesi darbe girişimde bulunan FETÖ terör örgütünü lanetlediğini söyledi. Akbulut, “ülkemizi aydınlık sabahına ulaştıran tüm herkesten Allah razı olsun. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlıklı hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi. CHP Keşan İl Genel Meclis Üyesi Erdoğan Gümülcineli ise birlik ve beraberlik mesajı verdi.

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut,“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yaklaşıyor. FETÖ terör örgütünün hainliklerinin zirve yaptığı, iç ve dış düşmanlarımız maskelerinin düştüğü, yazdıkları senaryoların, oynadıkları oyunların ve fırsatçıların deşifre olduğu Türk milletinin bir zafer daha yazdığı bir milat 15 Temmuz. 4 yıl önce olan, Ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit eden ve sadece kendi çıkarlarına hizmet eden bu vatan hainlerinin tüm çabaları, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında bertaraf edilen bu günü, asla unutmayacak unutturmayacağız. 15 Temmuz darbe girişiminde tanklara, helikopterlere, ağır silahlara karşı dimdik duran, o karanlık geceyi engelleyen, engellemeye çalışan ve ülkemizi aydınlık sabahına ulaştıran tüm herkesten Allah razı olsun. Bir kez daha şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlıklı hayırlı uzun ömürler diliyorum” dedi.

CHP Keşan İl Genel Meclis Üyesi Erdoğan Gümülcineli tüm darbe girişimlerini şiddetle kınadıklarını belirterek;”Tüm darbe girişimlerini şiddetle kınıyoruz. Hiçbir şekilde kabul etmemiz mümkün değil, bu anlamda ülkemizde ve ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mücadele eden, cephede savaşan her türlü katkıyı veren şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Gazilerimize de sağlıklar diliyorum. Ülkemiz her şeyden önemli, ülkemizde bir takım sıkıntılar söz konusu olduğunda siyaseti bir tarafa bırakıp, ülkemizin çıkarları ve menfaatleri doğrultusunda sonuna kadar birlikte mücadele edeceğimizin bilinmesini isteriz” açıklamasında bulundu.   Ali KARAMAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER