VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 10 Aralık 2019 09:58:19

0 Yorum

İlk kazma vuruldu

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 2014 yerel seçimlerinde vaatlerinden biri olan Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesine dün itibariyle başladı. Çalışmaların ilk kazması Şükrüpaşa Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi’nde vuruldu.

GÜRKAN: “CANI YÜREKTEN TEBRİK EDİYOR, KUTLUYORUM”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, törende alt yapı hakkında yaptıkları girişimler hakkında detayları aktardı. Gürkan, AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal’a desteğinden dolayı teşekkür etti. Gürkan; “380 bin metre İçme Suyu Şebekesi ve 110 bin metre Kanalizasyon Şebekesi ve 30 bin metre Yağmur Suyu Toplama Kanalı için 4 Aralık 2017 yılında ihalesini yaptık. İhalemizi 355 milyon lira yaklaşık maliyetle çıktık. Yüzde 38 kırımla yani 140 milyon lira indirimle 215 milyon liraya firma ihaleyi almaya hak kazandı ve sözleşmemizi imzaladık. Daha sonra İller Bankası ile kredinin finansmanı için görüşmelerimiz başladı. Zor bir dönemdi, sıkıntılı bir dönemdi. Dış güçlerin baskısıyla, ülkemizin üzerinde gözü olanların çeşitli girişimleriyle ekonomimiz dar boğaza girmişti. İller Bankası’ndan bu finansı sağlamakta zorluk çektik. 31 Mart seçimlerinden sonra bir gün değerli vekilimiz Fatma Aksal ile sohbet ederken kendisi dedi ki, ‘Başkanım Edirne için ne yapmalıyız. Ben ne gerekiyorsa yapmaya hazırım’ dedi. Ben Sevgili Fatma Aksal’a, değerli vekilimize siyaset üstü bu anlayıştan dolayı; evet partilerimiz var, partilerimizi çok seviyoruz ama siyasetin millete ve insana, ülkemize, memleketimize hizmet için bir araç olduğu idrakinde olan değerli Milletvekilimizi hepinizin huzurunda bir kez daha canı yürekten tebrik ediyor, kutluyorum” ifadelerini kullandı.

GÜRKAN: “EDİRNELİLERİN ARTIK BU SORUNLARLA UĞRAŞMAMASINI SAĞLAYACAĞIZ”

Gürkan, yapılan çalışmalarla altyapı hakkında halkın sorun yaşamamasını hedeflediklerini iddia etti. Gürkan; “Şehrimizin çok uzun yıllardır kanayan yarası olan, kangren haline gelmiş olan altyapı çalışmalarının tümüne başlıyoruz. Biz geçtiğimiz Şubat ayında İçme Suyu Şebekesi projemiz gecikince ve en acil konu İçme Suyu olunca belediye olarak kendi imkânlarımızla İçme Suyu Şebekesinin yapımına Kocasinan Mahallesi’nden başladık. Ama şunu samimiyetle söylemem gerekirse; İller Bankası’nın kredi onayı olmasa o İçme Suyu Şebekesinin yapımı da sözleşmede öngörülenden çok daha uzun sürede gerçekleşebilecekti. Şimdi Milletvekilimiz Fatma Aksal’ın da destekleriyle altyapıyı, onaylanmış olan bu kredimizle, sözleşmemiz gereği 3 yıl içerisinde tamlayacağız. Edirne’nin 2050 yılına kadar altyapı sorunu kalmayacak. 380 bin metre İçme Suyu Şebekesi’nin, 110 bin metre Kanalizasyon Şebekesi ve 30 bin metre Yağmur Suyu Toplama Kanalı’nı üst yapısıyla birlikte 3 yılda tamamlayarak, Edirnelilerin artık bu sorunlarla uğraşmamasını sağlayacağız” dedi.

AKSAL; “DESTEK VERMEYE HAZIRIM”

Gürkan’ın konuşmalarının ardından Aksal, Edirne’nin yararına olacak tüm çalışmalara destek olmaya hazır olduğunu belirterek; “Kişiler gelip geçecek ama yapılan işler kalacak. Ben iktidar partisinin milletvekili olarak Edirne’ye yapılacak her hizmete gücüm yettiği oranda destek vermeye hazırım. Bu projeye de bir katkı sunabildiysek ne mutlu bize. İnşallah en kısa zamanda projeyi tamamlarız. Ben de bu projenin takipçisi olacağım” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Gürkan, Aksal, siyasi partilerin il başkanları, ilçe belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri, belediye meclisi üyeleri ve vatandaşlarla birlikte Kanalizasyon ve Yağmur Suyu Projesi için de ilk kazma düzenlenen törenle vurdu. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER