VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 03 Ocak 2020 09:58:03

0 Yorum

“İlkokul öğrencisine 1 TL’ye tek dal sigara” "Bakkal amca güvenini kötüye kullanmayın"

Okul etrafında bulunan bazı iş yerleri 18 yaşından küçüklere tek dal  sigara satıyor. Edirne Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Meriç İlköğretim okulu 1. sınıfta okuyan kızların şüpheli

Okul etrafında bulunan bazı iş yerleri 18 yaşından küçüklere tek dal  sigara satıyor. Edirne Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Meriç İlköğretim okulu 1. sınıfta okuyan kızların şüpheliye ait bakkaldan 1TLkarşılığında tek sigara alıp okulun tuvaletinde içmeye çalıştıkları sırada okul yönetimi tarafından yakalandığı ifade edildi. 18 yaşından küçüklere sigara satmaktan şüphelilerin, temini için çalışmalar başlatıldığı da belirtildi.

Meriç İlköğretim okulu 1. sınıfta okuyan kızların şüpheliye ait bakkaldan 1TLkarşılığında tek sigara alıp okulun tuvaletinde içmeye çalıştıkları sırada okul yönetimi tarafından yakalandığı belirtildi. Yapılan tespitler arasında Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci oldukları tespit edilen bazı öğrenciler ise şüpheliye ait okulun yakınında bulunan bakkaldan zaman zaman paket kimi zaman tek dal sigara aldıklarını belirttiler.

“ÇOCUKLARA TEK DAL SİGARA SATAN BAKKAL VE BÜFELERİ AF ETMEYİN”

Edirne Bakkallar ve Tekel Odaları Başkanı Süleyman Yaşagör gazetemize yaptığı açıklamada “18 yaşından küçüklere sigara satışı yasak olmasına rağmen kurallara uymayanlar var. Tütün mamulü ve alkollü içkilerin 18 yaşından küçüklere satanlar hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 194’üncü maddesi uyarınca hapis cezasının yanı sıra, satış belgesi iptali yoluna gidileceğinden, bu hususta son derece hassas davranılması gerekiyor. Bizler yönetim olarak sık sık üyelerimizi uyarıyoruz. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklara sevk eden bakkal amcalar olamaz. Mahalle bakkalına olan güven asla sarsılmamalı, bunun için biz oda ve yönetim olarak çok emek veriyoruz.Çocuklara tek dal sigara, paket satan bakkal ve büfeleri af etmeyiz” şeklinde konuştu.

Nevser ERASLAN

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER