VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 14 Ağustos 2020 15:26:43

0 Yorum

İyi Parti Edirne İl Başkanı Demir, Saros Körfezi Hakkında Açıklama Yaptı

               Saros Körfezi’ndeki İtalyan Koyu ve Erikli sahillerinde çöp dağlarının oluştuğunu belirten İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, “Keşan Belediyesi, bölgeye ayda bir çöp arabası gönderse bu çirkin görüntüler yaşanmaz” dedi.

              Ziyaretçilerin bıraktığı çöpler çevre halkını ve bölgeye ziyarete gelen diğer kişilerin büyük tepkisine neden olduğu belirtilirken, bölgede yaşanan çevre felaketine İYİ Parti İl Başkanı Ekrem Demir’den tepki geldi. Yapılanın eğitimsizlik göstergesi olduğunu dile getiren Başkan Demir, “İnsanlar başkalarının haklarını hiç düşünmeden gasp ediyor. Birileri artık Dünya’da yalnız olmadıklarının farkına varmalı” dedi.

             Çevre temizliği konusunda eğitimin daha sıkı şekilde verilmesi ve küçük yaşlardan itibaren bir zorunluluk olarak insanlara aşılanması gerektiğini dile getiren İYİ Parti İl Başkanı Demir, “Bazı konularda belli ki ülke olarak çok geç kalmışız. Daha fazla geç kalmadan gençlerimize çevre bilincini en zoraki bir gereklilik olarak aşılamalıyız. Eminim ki gençlerimiz ebeveynlerinin aksine ‘Dünya İnsanı’ olma işini çok daha güzel kavrayacaktır. Ayrıca onlar aldıkları eğitim ile büyüklerine örnek olarak çevre kirliliği ile mücadele edeceklerdir” diye konuştu.

                 Keşan Belediyesi’nin ayda bir çöp arabası göndermesinin bile bölgeye yeterli olacağına değinen Demir, “Sayfiye yerlerimiz Keşan Belediyesi’ne yakın olduğu gibi büyük bir bölümü Keşan Belediyesi mücavir alanına girmektedir. Ayda bir çöp arabası gönderse bu çirkin görüntülerin olmayacağı gibi çevremize olan sorumluğumuzu da yerine getirmiş olacağız” şeklinde konuştu. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER