VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 30 Eylül 2019 09:24:56

0 Yorum

Kaba davranışlar son bulmuyor

Edirne’de bir vatandaş hiper tansiyonu ve şeker hastası olan eşine ETUS şoförünün hakaret ettiğini iddia etti. Edirne’de yaşayan Mesut Özder’de, bazı ETUS şoförlerinin benzer psikolojik baskıları uyguladığına yönelik tanık olduğunu ifade etti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan bazı ETUS şoförlerinin yapmış olduğu kaba davranışların son bulmasını istediğini dile getirerek çeşitli uyarılarda ve açıklamalarda bulunmuştu. Yapılan uyarılara ve yapılan işlemlere rağmen bazı ETUS şoförlerinin kaba ve hakaret içeren davranışlarının devam ettiğine yönelik sosyal medyada paylaşımlar devam ediyor. Son olarak 27 Eylül günü yaşanan bir olayda, ETUS şoförünün bir kadın yolcuya hakarette bulunup, kaba davranışlar sergilediğine dair paylaşımlar sosyal medyanın gündem maddesi olmuştur. Edirne’de yaşayan bir diğer vatandaş Mesut Özder’de, bazı ETUS şoförlerinin benzer psikolojik baskıları uyguladığına yönelik tavırlara tanık olduğunu ifade etti.

“ŞEREFİNİZE VE SAYGINLIĞINIZA SAHİP ÇIKIN”

Söz konusu olay hakkında yapılan paylaşımda; “27.09.2019 günü saat 15.30 sıralarında Edirne Mithat Paşa mahallesi-Balıkpazarı münibüs durağından cuma pazarına gitmek için ETUS 2A hattına çalışan minibüse T.C. devletinin 65 yaş üzeri kişilere verdiği kent kartı kısa mesafede kullandığını bahane edip, hiper tansiyonu ve şeker hastası olan eşime hakaret eden ve küçük düşürücü söz sarfeden saygısız şoföre buradan sesleniyorum. T.C’nin 65 yaşını doldurmuş insanlara hak olarak verdiği bu kartı kullanan insanlara saygılı olun. Bu kartı veren kurumlara ve yetkililere sesleniyorum. Şerefinize ve saygınlığınıza sahip çıkın. O kartları veriyorsanız, bu tür saygısızların cezasını verin. ETUS firması sizde bu tür saygısız elamanlarınızı bir eğitime tabi tutun. Edirne’de tek ve rakibinizin olmaması insanlara eziyet etme ve hakaret etme hakkı vermez. Bu şoförünüzle ilgili şikâyet hakkımız saklı. Kamera kayıtlarını saklayın” ifadeleri yer alıyordu.

ÖZDER; “PSİKOLOJİK BASKIYA BENDE ŞAHİT OLDUM”

Mesut Özder adlı vatandaş da bazı ETUS şoförlerinin aykırı davranışlarına tanık olduğunu ve psikolojik baskı kurulmaya çalışıldığını ifade etti. Özder; “65 yaş üstü yolculara yapılan psikolojik baskıya bende şahit oldum. Son durağa gitmek isteyen yaşlıları ‘araçta tek kaldın. Eski camiden geri döneceğim’ diyerek ordu evin de indiriyorlar” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER