VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Haziran 2020 23:43:49

0 Yorum

Kadının fendi kovid-19’u yendi

Edirne’de yufkacı esnaflığı yapan Ebru Sakin, yeni tür koronavirüsü (kovid-19) sürecinde yaptığı çalışmalarla istihdam sağlamaya devam etti. Sakin; “Pandemi sürecinde birçok işletme işlerini durdurdu, maalesef işsiz kalan çok fazla vatandaşımız oldu. Ancak biz istihdam sağladık ve katma değer yaratmak adına çalışmalarımıza devam ettik” dedi.

Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) salgını nedeniyle farklı sektörlerde, işçi çıkarma ve ücretsiz izne ayırma gibi durumlar artmış, istihdam sorunları ortaya çıkmaya başlamıştı. Bireysel yatırımlarda bulunmak isteyen bazı girişimciler, kovid-19 sürecinin etkilerine karşı risk alarak ticaret hayatına devam etmiş ve başarılı olmuştu. Başarılı olan isimler arasında Edirneli işletmeci Ebruzade Yufkaları İşletme Sahibi 39 yaşındaki Ebru Sakin de yerini aldı. Kadın girişimci azlığı ve istihdam oranlarındaki düşüşe karşı bireysel bir hamle yapan Sakin, işletmesinin açmasından kısa bir süre sonra kovid-19 süreciyle karşılaştı. Sakin, kovid-19 sürecinde azalan müşteri portföyü, oluşan Pazar sorunlarına karşı personel çıkarmayarak çalışmalarına devam etti. Sakin yaşamış olduğu zorlu sürecin ardından sağlamış olduğu istihdam ve başarıdan dolayı gurur duyduğunu belirterek; “Yaklaşık 3 ay önce KOSGEB desteğiyle işletmemizi açtık. ilk önce 2 ardından da 1 kişiye daha istihdam sağladık. Sektörde çok fazla kadın arkadaşımız bulunmadığı için böyle bir işletme kurmak istedim. İşletmemizdeki en önemli kriter; hijyen. Elemanlarımız sürekli maske, bone, eldiven ve galoşla çalışıyor. Pandeminin yavaş yavaş bitmesiyle beraber umuyorum ki işlerimi daha fazla büyütürüm ve daha fazla kişiye istihdam sağlarım” dedi. 

“KATMA DEĞER YARATMAK ADINA ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM ETTİK”

Sakin, katma değer yaratmak için çalışmalarına devam edeceğini belirterek; “Aslında un, hamur işleri, bize daha yatkın olan işler. Bir kadının bu işte daha başarılı olabileceğini düşündüğüm için araştırdım, kararımı verdim ve başladım. Kuruluşumuzun ardından Covid-19 pandemi süreci başladı ve aslında bu nedenle zorlandığımızı ve şanssızlık yaşadığımızı da söyleyebilirim. Covid-19 sebebiyle zor bir başlangıç oldu ama inşallah bundan sonraki süreçte her şeyin çok daha güzel olabileceğine inanıyorum. Pandemi sürecinde birçok işletme işlerini durdurdu, maalesef işsiz kalan çok fazla vatandaşımız oldu. Ancak biz istihdam sağladık ve katma değer yaratmak adına çalışmalarımıza devam ettik” dedi. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER