VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 13 Şubat 2019 09:36:48

0 Yorum

Kahvecinin seçim umudu

Türkiye, 31 Mart yerel seçimlerine toplamda 12 partiyle gidiyor. Uzunköprü Ömerbey köyündeki kahveci köy kahvesine astığı bir fotoğraf ile muhtar adaylarına gönderme yaptı. Hangi muhtar adayı daha çok çalışacak ve çay ısmarlayacak yorumlarına neden olan fotoğraf  Trakya’da seçimin renkli karelerinden biri oldu.

Bugüne kadar, AK Parti, Bağımsız, BTP, CHP, DP, DSP, HDP, İyi Parti, MHP, Saadet Partisi ve Vatan Partisi bazı adaylarını açıkladı. "Muhtarlık seçimlerinin de yapılacağı bu yerel seçimde Uzunköprü Ömerbey köyündeki kahvecinin köy kahvesine astığı bir fotoğraf ise seçimde ki beklentileri bir bakıma gözler önüne serdi.

Uzunköprü Ömerbey köyündeki kahvecinin köy kahvesine astığı bir fotoğraf ile muhtar adaylarına gönderme yaptı. Hangi muhtar adayı daha çok çalışacak ve çay ısmarlayacak yorumlarına neden olan fotoğraf  Trakya’da seçimin renkli karelerinden biri oldu.

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşık 43 gün var. Bu tarihten itibaren seçim sürecinde, 19 Şubat 2019 Salı: Siyasi partilerin aday listelerini teslim etmeleri için son gün. Bağımsız adaylar için de son başvuru günü.21 Mart 2019 Perşembe: Seçim propagandası ve yasaklarının başlangıcı.

24 Mart 2019 Pazar: Seçmen bilgi kâğıtlarının seçmenlere dağıtımı tamamlanacak. 29 Mart 2019 Cuma: Köy, mahalle ve beldelerde ilçe seçim kurullarınca malzeme torbaları sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek.30 Mart 2019 Cumartesi: Seçim propagandasının sonu.31 Mart 2019 Pazar: Oy verme günü. Seçim yasakları saat 24.00'te sona erecek.Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER