VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 04 Mayıs 2019 13:37:46

0 Yorum

Kakava-Hıdrellez Şenliklerine çalgılı davet

Roman müzisyenler kent merkezinde gezerek, hafta sonu yapılacak Kakava-Hıdrellez Şenliklerine hem Edirnelileri hem de turistleri davet ediyor.

Renkli giysileri ve çaldıkları müziklerle cadde cadde gezen Romanların eğlencesine, vatandaşlar da zaman zaman danslarıyla eşlik ediyor.

Roman müzisyenlerden Aşkım Yeşilli, Edirne'de düzenlenecek şenliklere herkesi beklediklerini söyledi.

Müzik yaparak kente gelen turistleri ve vatandaşları Kakava'ya davet ettiklerini belirten Yeşilli, "Kentimize gelecek tüm misafirlerimize kapımız açıktır. Kakava günü Sarayiçi'nde ateşimiz yanacak, müzik yapıp oynayacağız, eğleneceğiz. Bizim için çok önemli. Bizim için kutsal. Kakava günü nehir suyuyla yüzümüzü yıkayıp, dilek dileyeceğiz." dedi.

"Şenliklere bekliyoruz"

Roman vatandaşlardan Sibel Koç da Kakava'nın Edirne için bir gelenek olduğunu ifade etti.

Kakava hazırlıklarının başladığını anlatan Koç, "Kakava hazırlıklarımız bir hafta önceden başladı. Evlerimizi sıvadık, temizledik. Hafta sonu yapılacak şenlikleri bekliyoruz. Şenlikler geldi ama biz çalışıyoruz. Karton toplayarak evime katkıda bulunuyorum. Şenliklere kadar toplayacağız, Kakava günü eğleneceğiz." şeklinde konuştu.

Roman vatandaşlardan Nihat Bozkaya da Kakava'nın Romanlar için bir bayram olduğunu belirterek, "Yıllardan beri kutluyoruz. Genellikle Roman bayramı olarak anılıyor. Ben de balon satıyorum. Bayramımız olsa bile çalışmaya devam. Bizim için bayram demek, balon satışı demek." dedi. (AA)

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER