VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 09 Ocak 2020 09:15:32

0 Yorum

Kampanya’ya Edirne’den destek

Türkiye genelinde özellikle öğrencilerin yoğun olduğu kentlerde bazı işletmeler ve esnaflar “öğrencilere ücretsiz yemek” kampanyası başlattı. Kısa sürede yoğun katılım gören kampanyaya Edirne’den de destek gecikmedi.

Türkiye genelinde özellikle öğrencilerin yoğun olduğu kentlerde bazı işletmeler ve esnaflar “öğrencilere ücretsiz yemek” kampanyası başlattı. Kısa sürede yoğun katılım gören kampanyaya Edirne’den de destek gecikmedi. Kampanya’ya destek veren Aziz Gül Organizasyondan Aziz Gül; “Edirne’de imkanı olan işletmeler veya esnaflar; 3, 5, 10 yada daha fazla öğrenciye bu anlamda destek olsa çok faydalı olacağına inanıyorum. Çünkü çok zor şartlarda okumaya çalışan genç kardeşlerimiz var” dedi.

                     Türkiye’de işsizlik, gelecek endişesi, geçim sıkıntısı vs. gibi benzer sorunlar nedeniyle artan intihar olayları kamuoyu gündeminde konuşuluyor. Özellikle intihar eden üniversite öğrencilerinin “yemek yiyecke param dahi yok” gibi mesajları da duyarlı kişileri harekete geçirdi. Üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu kentlerde kafe, restoran, lokanta, pub gibi işletmeler ve esnaflar “öğrencilere ücretsiz yemek” kampanyası yürütüyor. İstanbul’da Dorock XL adlı işletmenin başlatmış olduğu kampanya kısa süre yoğun destek aldı ve almaya devam ediyor. Kampanya’ya Edirne’dende destek gecikmedi. Aziz Gül Organizasyon tarafından Erasta AVM’de bulunan Murdovenetto adlı işletmede 5 öğrenciye ücretsiz yemek sağlanacağını belirten duyurusunu gerçekleştirdi. Aziz Gül Organizasyon’dan Aziz Gül konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulundu. Gül; “Genç kardeşlerimizin yaşamış oldukları zorluklar nedeniyle canına kıyması bizi çok derinden etkiliyor. Hayatın her alanında karşımıza çıkan sorunları çözmenin yolu intihar değil, bizler biribirimize destek olarak bu sorunların üstesinden geliriz. Yaşam zorlukları hayatın her alanında var ancak bazı zorluklar karşısında insanlar destekle ve yardımla üstesinden gelmesi daha kolay oluyor. Bizde Türkiye genelinde başlatılan ‘öğrenciye ücretsiz yemek’ kampanyasına destek vermek istedik. Bu kampanyaya küçük, orta ve büyük işletmelerden ve esnaflardan yoğun destek  var. Türkiye’nin her yerinden özellikle öğrencilerin yoğun olarak görüldüğü yerlerin kampanyaya destek vermesi bizi çok mutlu etti ve bizde destek olalım istedik. Edirne’nin de bir öğrenci şehri olduğunu bildiğimiz için karınca kararınca 5 öğrenciye ücretsiz yemek desteği vereceğimizi açıkladık. Edirne’de imkanı olan işletmeler veya esnaflar; 3, 5, 10 yada daha fazla öğrenciye bu anlamda destek olsa çok faydalı olacağına inanıyorum. Çünkü çok zor şartlarda okumaya çalışan genç kardeşlerimiz var.  Yapılan bu kampanyayla öğrenci kardeşlerimize maddi anlamdan çok, manevi olarak daha çok destek olacağını ve yalnız olmadıklarını hissettirecektir. Ülkemizin dünya çapında bilinen yardımsever karakterini bir kez daha ortaya çıkaracaktır. Edirneli bir işletmeci olarak hem işletmelere hem de yardımsever kişilere çağrıda bulunarak bu kampanyaya sessiz kalmayalım ve elimizden geldiğince destek olalım” dedi.

 

Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER