VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 06 Nisan 2021 10:48:53

0 Yorum

Kapıkule’de test yoğunluğu

Kapıkule Sınır Kapısı'ndan PCR testini ibraz ederek ülkeye giriş yapanlar gümrükte yoğunluk oluşturdu. Dünyanın en büyük sınır kapılarından biri olan Kapıkule Sınır Kapısı'ndan ülkeye giriş yapmak için pasaport kontrol noktalarına araçlarıyla gelenler, 72 saat içinde alınmış PCR testlerini negatif olarak ibraz eden belgeyi göstererek ülkeye giriş yapıyorlar.

Sağlık Bakanlığı'nın korona virüs tedbirleri kapsamında tüm gümrük kapılarından ülkeye girişlerde, 30 Aralık 2020 tarihinde başlattığı PCR testi ibraz etme zorunluluğu kapsamında Edirne'den Bulgaristan'a açılan Kapıkule Sınır Kapısı'nda alınan önlemlerle devam ediyor. Kapıkule Sınır Kapısı'ndan ülkeye giriş yapmak için pasaport kontrol noktalarına araçlarıyla gelenler, 72 saat içinde alınmış PCR testlerini negatif olarak ibraz eden belgeyi göstererek ülkeye girişlerine izin veriliyor. Belgeyi ibraz edemeyenler ise gidecekleri adresleri bildirip 10 günlük karantina şartıyla giriş yapıyorlar. Adres beyan edemeyenler ise Edirne İl Sağlık Müdürlüğü'nün belirlediği yurtlarda 10 gün karantinaya alınıyorlar. Bu süre içinde korona virüs testleri pozitif olanların tedavileri başlatılırken, negatif olanlar süreleri tamamlanmasıyla ülkeye girişleri sağlanıyor.

Şubat ayında Sağlık Bakanlığı’nın aldığı kararla, mutant virüsün görüldüğü İngiltere, Danimarka, Güney Afrika ve Brezilya'dan gelenler, son 72 saate PCR testi negatif olarak belge ibraz etseler de 14 günlük zorunlu karantina uygulanıyor. Tüm gümrüklerde olduğu gibi Kapıkule Sınır Kapısı'nda da bu uygulama devam ediyor. İngiltere ve Danimarka'dan gelenler ülkede ikamet edecekleri adreslerde 14 günlük karantina uygulaması zorunluluğu ile ülkeye giriş yaparken, Güney Afrika ve Brezilya'dan gelenler ise Edirne İl Sağlık Müdürlüğü'nün belirlediği yurtlarda 14 gün karantina uygulanıyor. Bu süreçte testleri negatif olanlar ülkeye girişleri sağlanıyor. Haber Merkezi

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER