VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
FİRMA REHBERİ
İLAN REHBERİ
BİZE ULAŞIN
YAZARLAR
Edirne Ahval Haber - edirneahval.com

@ Haber Tarihi : 01 Nisan 2020 23:41:18

0 Yorum

Karantinalar artmasın! “Evinde kal Edirne’m”

Edirne Merkez’e bağlı Fatih, Şükrüpaşa, Medrese Alibey ve Kocasinan mahallelerinde bulunan bazı apartmanların Yeni tür koronavirüsü (kovid-19) tedbiri kapsamında karantina altına alındığı öğrenildi.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, 6 kıtada 180 ülkede 100 binlerce insanın ölümüne ve yarım milyon insandan çok kişide tespit edilen yeni tür koronavirüsü (kovid-19) salgını Edirne’nin bazı ilçelerinde tespit edildi. Son olarak Edirne Merkez ilçeye bağlı Şükrüpaşa, Fatih, Kocasinan ve Medrese Alibey mahallerinde tespit edilen vakaların yaşadıkları apartmanlar karantina altına alındı. Edirne Valiliği ve Edirne Belediye Başkanlığı’nın yapmış olduğu duyurular ile uyarıları umursamayan bazı kişiler risk grubu oluştururken, yapılması gereken işlemler için ilgili kurumlar aldıkları tedbirlerini devam ettirmekte. Kentin yoğun olan ilçeleri ve caddelerinde emniyet ekipleri yurttaşları uyarırken, bazı insanların bilinçsizce davranışları dikkatlerden kaçmıyor.

APARTMAN KARANTİNA ALTINDA

Sağlık İl Müdürlüğünün yapmış olduğu incelemeler ve çalışmalar sonrası, vaka sayılarının yoğun olduğu apartmanlar karantina altına alındı. Tespit edilen vakaların sonra Edirne Valiliği tarafından yazılı açıklamada bulunuldu. Vakaların tespit edildiğini doğrulayan açıklamada; “Değerli hemşehrilerimiz bazı mahallelerimizde koronavirüs vakası çıkmıştır. Bu süreçte kendinizi ve sevdiklerinizi korumak adına ikinci bir uyarıya kadar, lütfen çok hayati bir ihtiyaç olmadıkça evinizden dışarı çıkmayınız. Komşularınızı ziyarete gitmeyiniz, ziyaret taleplerini de kabul etmeyiniz. Tedbirli olunuz. Evde Kal  Edirne, Evde Hayat Var” ifadeleri yer aldı. Bekir TÜCCAR

Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
Adınız Soyadınız
Güvenlik Kodu
BENZER HABERLER